Pacjenci są transportowani na lądowisko Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu, a stamtąd karetkami do placówek opiekuńczych w województwie, m.in. w Opolu, Wołczynie, Dobrodzieniu, Głogówku, Mysłowie i Brzegu.
Ewakuacja była konieczna także ze względu na problemy z dostępem personelu medycznego do Paczkowa, spowodowane trudną sytuacją powodziową. Pacjenci zostali przeniesieni z parteru na pierwsze piętro budynku, co jednak nie rozwiązało problemu braku wystarczającej opieki. Ewakuacja była prowadzona przy wsparciu Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego, a cała akcja rozpoczęła się około godziny 11.
Powódź w Paczkowie była wynikiem uszkodzenia przepustu między zbiornikami Topola i Kozielno, co dodatkowo pogorszyło sytuację hydrologiczną w regionie.
W poniedziałek, 16 września r. burmistrz Paczkowa wydał zarządzenie dotyczące bezwarunkowej ewakuacji mieszkańców dolnej części miasta Paczkowa, Kozielna oraz Starego Paczkowa. Decyzja ta została podjęta w związku z zagrożeniem powodziowym wynikającym z uszkodzenia przelewu wodnego na zbiorniku Topola.
Ewakuacja obejmuje ulice: m.in. Dworcową, Mostową, Mickiewicza, Młyńską, Armii Krajowej oraz pobliskie rejony. Mieszkańcy zostali zobowiązani do natychmiastowego opuszczenia domów i udania się do wskazanych miejsc tymczasowego zakwaterowania, takich jak szkoły i hale sportowe w Paczkowie oraz Kozielnie. Parki są zamknięte.
Po przeglądzie obiektów mostowych dokonanym przez Zarząd Dróg Wojewódzkich na ul. Armii Krajowej w kierunku Dolnego Śląska droga nr 382, mosty są dopuszczone do użytkowania.
Jednocześnie gmina prowadzi przeglądy obiektów mostowych na ul. Młyńskiej, ul. Kościuszki i ul. Daszyńskiego.
[moderacja]: Napisał postów [1500], status [zrobił/a karierę]
[moderacja]