• Autor: Woytazz
  • Wyświetleń: 18773
  • Dodano: 2024-06-23 / 10:00
  • Komentarzy: 0

  Motoryzacyjne święto zgromadziło tłumy

  Była to już 10. Wystawa Pojazdów Zabytkowych RPM. Wydarzenie motoryzacyjne odbyło się na terenie Opolskiej Zagłoby. Poza wieloma modelami zabytkowych pojazdów dwu i jednośladowych na fanów motoryzacji czekała niezwykła okazja - Rajd samochodowy na 120 km.

  W Opolu działo się dziś w każdej części miasta. W jednym miejscu było koncertowo, sportowo i interkontynentalnie, w drugim mogliśmy się przenieść do niemieckiego świata kultury, kuchni i obyczajów, a jeszcze gdzie indziej był pokaz wojskowej potęgi.

  Jednakże to 10. Wystawa Pojazdów Zabytkowych ściągnęła prawdziwe tłumy na teren Karczmy Zagłoba w Opolu. Tam niemalże każdy uczestnik wydarzenia przybył na własnym sprzęcie.

  Ci, którzy przyjechali z własnymi pojazdami nie do końca chcieli się nimi chwalić na wystawie, a wziąć udział w zorganizowanym z okazji jubileuszowej wystawy Rajdzie samochodowym na 120 km.

  Jednakże nie był to zwyczajny rajd, gdzie trzeba było pokonać trasę jak najszybciej. Owszem, czas był tu bardzo ważny, lecz na trasie na zawodników czekały punkty techniczne, gdzie musieli wykazać się sprytem, zwinnością i zaradnością. Wszystko za sprawą przygotowanych przez organizatorów różnorodne konkurencje.

  Ta nietypowa mieszanka wywołała zachwyt wśród uczestników. Nic dziwnego, gdyż poza ściganiem się na torze mogli wziąć udział w pewnego rodzaju "grze miejskiej" na szeroką skalę.

  Po zakończonej wystawie i rajdzie oraz ceremonii wręczenia nagród przyszedł czas na relaks.

  Dla wszystkich uczestników przygotowano koncert kapeli The Bad Sleep Well, a przy dźwiękach dobiegających ze sceny przy wspólnym wielkim ognisku uczestnicy mogli sobie usmażyć kiełbaski i już bez gwaru silnika uczcić motoryzacyjne święto.

  Zdjęcie (1/59)

  (Fot. Piotr)

  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".