• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 528
  • Dodano: 2024-06-20 / 17:31
  • Komentarzy: 3

  Dlaczego warto pracować na stojąco?

  Konsekwencje siedzącego trybu życia dotyczą coraz większej liczby osób. Częściej chorujemy, mamy problemy z nadwagą, koncentracją i samopoczuciem. Rozwiązaniem może być praca na stojąco - wystarczy wyposażyć się w odpowiednie biurko. Dlaczego warto to zrobić i jak może poprawić to efektywność?

  Po pierwsze - poprawa zdrowia


  Udowodniono, że praca na stojąco może znacząco wpłynąć na poprawę zdrowia fizycznego. Długotrwałe siedzenie prowadzi do problemów zdrowotnych, takich jak schorzenia kręgosłupa, nadwaga, choroby układu krążenia czy cukrzyca. Badania wskazują, że regularne wstawanie i praca w pozycji stojącej może zmniejszyć ryzyko rozwinięcia się tych dolegliwości. Gdy wstajemy, poprawia się krążenie krwi i napięcie mięśni. Stojąc, angażujemy ich większą liczbę, co przyczynia się do lepszego spalania kalorii i ogólnej poprawy sprawności fizycznej. Ale to nie wszystko - ogromnie zyskuje na tym także nasz umysł.


  Jak praca na stojąco zwiększa produktywność?


  Wstawanie podczas pracy poprawia koncentrację i sprawia, że zadania wykonujemy szybciej. Zmniejsza się senność i charakterystyczne dla długotrwałej pracy siedzącej znużenie. Poprawa krążenia krwi przekłada się na lepsze dotlenienie mózgu, a tym samym jego lepszą pracę.


  Zmiana pozycji na stojącą jest dla organizmu sygnałem, że należy zmobilizować się do działania - co odczuwamy jako przypływ energii. Zwiększa się wydzielanie hormonów odpowiedzialnych za dobre samopoczucie, co może prowadzić do obniżenia stresu.  Zadbaj o prawidłową postawę ciała


  Długotrwałe siedzenie może negatywnie wpływać na naszą postawę ciała, prowadząc do różnych deformacji kręgosłupa i problemów z układem mięśniowo-szkieletowym. Praca na stojąco wymusza bardziej naturalną postawę ciała, co może pomóc w redukcji napięcia mięśniowego i bólu pleców. Oczywiście, aby uniknąć nowych problemów, ważne jest, by stojąc, również dbać o odpowiednią ergonomię - np. używać specjalnych mat antyzmęczeniowych i regularnie zmieniać pozycję.


  Jak zacząć pracować na stojąco?


  Przede wszystkim, przyda Ci się regulowane biurko, które pozwalają na łatwe przełączanie się między pozycją siedzącą a stojącą. Dobrą praktyką jest wstawanie na 15-20 minut w każdej godzinie zegarowej. Naturalnie czas ten należy dostosować do własnych potrzeb i możliwości. Ważne jest jednak przeplatanie siedzenia wstawaniem, co ma korzystny wpływ zarówno na zdrowie fizyczne jak i samopoczucie czy produktywność.


  Jak działa biurko z elektryczną regulacją wysokości?


  Biurka z regulowaną wysokością umożliwiają łatwe dostosowanie wysokości blatu za pomocą silników elektrycznych. W nowoczesnych biurkach mechanizm podnoszący działa płynnie i cicho, co zapewnia stabilność podczas podnoszenia i opuszczania. Jego elementy są zminiaturyzowane i ukryte, dlatego biurko prezentuje się bardzo estetycznie. Biurka elektryczne, które łączą funkcjonalność z nowoczesnym designem produkuje Motiondesk - więcej informacji znajdziesz na stronie: https://www.motiondesk.pl/.


  Panel sterujący, zamontowany pod blatem lub z boku biurka, pozwala na regulację wysokości poprzez przyciski lub zaprogramowane ustawienia (możesz na przykład zapamiętać ustawienia dla kilku osób).  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2024-06-20 23:35:37 [178.43.253.*] id:1674153  
  Gaz: Napisał postów [5519], status [VIP] Reputacja
  Tylko tusk pracuje na stojąco w Berlinie.

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
  2024-06-21 01:22:06 [152.206.125.*] id:1674155  
  Polpha: Napisał postów [9511], status [VIP] Reputacja
  Tak na stojąco. Twoją matka wtedy klęka
  2024-06-21 06:08:41 [213.5.4.*] id:1674159  
  toomy: Napisał postów [393], status [wyjadacz] Reputacja
  Gaz klęka przed każdym księdzem i otwiera pysk.Stary komuszy spermozlew