• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1497
  • Dodano: 2024-06-11 / 18:03
  • Komentarzy: 1

  Jazda bez zalogowanej karty kierowcy

  Kierowca autokaru nie rejestrował na karcie swojej aktywności, prędkości i przebytej drogi oprócz tego autokar był w złym stanie technicznym.

  W dniu 7 czerwca br. inspektorzy opolskiej Inspekcji Transportu Drogowego pełniący obowiązki służbowe w na terenie miasta Opola, na prośbę rodziców przedszkolaków udających się na wycieczkę poddali kontroli autokar należący do przewoźnika polskiego. Inspektorzy, analizując okazane dokumenty oraz zapisy z urządzenia rejestrującego i karty kierowcy - stwierdzili, że kierowca nie rejestrował swojej aktywności, prędkości i przebytej drogi na swojej karcie. Niewłaściwy był również stan techniczny kontrolowanego autokaru - kontrolujący stwierdzili wyciek płynu innego niż woda z okolic silnika.

  Kierowca ukarany został mandatem karnym i zatrzymane zostało jego prawo jazdy na trzy miesiące. Zatrzymany został również dowód rejestracyjny kontrolowanego autokaru. Za stwierdzone nieprawidłowości odpowiedzialność finansowa grozi również przewoźnikowi.

  Opolski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego w Opolu informuje, że w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, inspektorzy transportu drogowego będą kontrolować autokary, którymi dzieci i młodzież z województwa opolskiego wyjeżdżają na wypoczynek.

  Kontrole są przeprowadzane przez Inspektorów bezpłatnie i po dokonaniu wcześniejszego zgłoszenia.

  Sposób zgłoszenia:

  Zgłoszenie złożone z 2- dniowym wyprzedzeniem powinno zawierać:

  dane osoby zgłaszającej, numer telefonu kontaktowego, datę wyjazdu, miejsce i godzinę zbiórki.

  Przekazania przedmiotowej informacji można dokonać w godzinach pracy urzędu na nr tel. 77 474 21 22, fax 77 474 68 73 lub e-mailem na adres: biuro@witd.opole.pl

  Jednocześnie informujemy, że ze względu na bezpieczeństwo pasażerów, czas trwania kontroli oraz możliwości organizacyjne tut. inspektoratu kontrole zgłoszonych pojazdów będą przeprowadzane w miejscu i godzinie wyznaczonej przez tut. urząd.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2024-06-12 08:31:34 [62.87.183.*] id:1674003  
  Krzycho: Napisał postów [5127], status [VIP] Reputacja
  Jakim palantem trzeba być, żeby robić takie numery wiedząc, że praktycznie każdy autokar z dzieciakami jest zgłoszony do kontroli przed wyjazdem.

  Nick:
  Treść: