• Autor: Woytazz
  • Wyświetleń: 7034
  • Dodano: 2024-06-10 / 13:45
  • Komentarzy: 0

  Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Festiwal Książki powróci za rok

  Magiczny weekend wśród szerokiej gamy literatury dobiegł końca. 8. Edycja Festiwalu Książki w Opolu przechodzi do historii. Plac Wolności od piątku przeżywał prawdziwe oblężenie.

  Festiwal rozpoczął się w piątek, od samego początku moc zebrana z ponad 120 stoisk wydawniczych pełnych tytułów literackich wśród których każdy znalazłby coś dla siebie oraz zaplanowanych spotkań autorskich sprawiła, że Opolanie nie mogli przejść obojętnie obok książkowego królestwa.

  Ale, że nie samą literaturą człowiek żyje, nawet ten najbardziej oddany książkom, także organizatorzy zadbali o to, aby publika mogła się trochę poruszać przy rytmach znanych piosenek. W piątkowy wieczór do wspólnej zabawy uczestników Festiwalu Książki porwał Organek.

  Następnego dnia niezmiennie od rana również było intensywnie w centrum Opola.

  Pierwsze osoby pojawiły się o godz. 7 za sprawą zajęcia miejsca w kolejce do Remigiusza Mroza po autograf i wspólne zdjęcie.

  Spotkanie ze wspomnianym artystą odbyło się o godz. 12, a godzinę później rozpoczęło się podpisywanie książek.

  - Stoję tutaj od siódmej. Jestem pierwsza i tak zostanie do samego końca - mówiła mieszkanka Opola.

  Kolejka równie długa jak do Mroza ustawiała się do Filipa Chajzera, który miał dziś spotkanie autorskie z fanami.

  Zapewne niejednego starszego mieszkańca Opola radował widok tak wielu młodych osób w kolejkach z książkami po autografy swoich idoli.

  Tego wieczoru dla opolskiej publiki zaśpiewał niezwykle tajemniczy i magiczny zespół Bokka. Zespół, który nie dość, że gra muzykę, która potrafi nas porwać w pewnego rodzaju trans, a przy okazji występujące w tajemniczych maskach. Żaden fan, nawet największy nie zna personaliów członków bandu.

  W ostatni dzień festiwalowy największe zainteresowanie w godzinach popołudniowych wzbudził Lech Wałęsa. Natomiast wieczór należał do Małgorzaty Glinki-Mogentale, czyli najpopularniejszej polskiej siatkarki.

  Od piątku do niedzieli dziesiątki tysięcy osób odwiedziło Festiwal Książki. Ósma odsłona opolskiego festiwalu poświęconego książkom bez wątpienia była udana.

  Zobacz galerię zdjęć z Festiwalu

  Zdjęcie (1/41)

  (Fot. Daggy)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".