• Autor: Woytazz
  • Wyświetleń: 28837
  • Dodano: 2024-06-08 / 14:50
  • Komentarzy: 0

  Drugi dzień Festiwalu Książki ściągnął tysiące fanów do centrum Opola

  Od wczesnych godzin porannych, bo już od 7 rano niektórzy zajmowali miejsce w kolejce na spotkania ze swoimi ulubionymi pisarzami. Festiwal Książki przeżywa dziś prawdziwe oblężenie.

  Drugi dzień festiwalowy trwa w najlepsze. Ale pierwszy również zostanie zapamiętany bardzo pozytywnie. Wszystko za sprawą m.in. wczorajszego koncertu Organka, który swoimi przebojami muzycznymi porwał siedzącą publikę pod scenę i zrobiło się naprawdę koncertowo na Placu Wolności w Opolu. Publika przez pierwsze utwory podziwiała koncert siedząc. Jednak wystarczyło, aby wybrzmiały pierwsze dźwięki z utworu "Głupi ja" i dosłownie w kilka sekund pod sceną zrobiło się tłumnie i energicznie.

  Dzięki koncertowi Organka pierwszy dzień Festiwalu Książki zostanie zapamiętany przez wielu na długi czas.

  Ale dziś od samego rana znów tłumnie na Placu Wolności w Opolu.

  Dziś od samego rana największe kolejki były do Remigiusza Mroza. W tej kolejce pierwsze osoby ustawiły się już o siódmej rano.

  - Stoję tutaj od siódmej. Jestem pierwsza i tak zostanie do samego końca - mówi mieszkanka Opola.

  Kolejka równie długa jak do Mroza ustawiała się do Filipa Chajzera, który miał dziś spotkanie autorskie z fanami.

  Zapewne niejednego starszego mieszkańca Opola radował widok tak wielu młodych osób w kolejkach z książkami po autografy swoich idoli.

  - Uwielbiamy czytać książki. Warto czytać ich jak najwięcej, bo to pomaga zarówno przy nauce w szkole, ale przede wszystkim pozwala nam podróżować wyobraźnią po całym świecie czy stworzyć swój. Najbardziej lubimy romanse. Teraz wszystkie czekamy w kolejce do pani Izabelii Nowaczyk. Czekamy od godz. 9 rano - mówiła grupka dziewczyn z Opola.

  Gdzie się nie obejrzymy tłumy. Czy to za sprawą kupna książki czy spotkania się ze swoim ulubionym autorem książek. Cały dzień trwają spotkania na dwóch scenach - głównej i Young Adult.

  Ta druga skoncentrowana jest na młodzieży i autorach tych pokoleń. Był to organizatorski strzał w dziesiątkę, gdyż od samego początku według rozpiski programowej przewidzianej na drugi dzień Festiwalu Książki w Opolu, legną tam tłumy.

  Kilka tysięcy osób w centrum Opola. Wszyscy w jednym celu - miłość do literatury. Warto czytać, bo to nas zwyczajnie rozwija. Jeśli ktoś z naszych czytelników rozważa rozkręcenie swojej kariery czytelniczej, zachęcamy, aby koniecznie jak najszybciej udał się na Plac Wolności w Opolu. Nie ma drugiego takiego miejsca w Polsce, gdzie magia słowa pisanego byłaby tak mocno odczuwalna.

  - Jest kilka podobnych imprez w Polsce, ale Festiwal Książki w Opolu ma najlepszy klimat. Przyjeżdżamy tu co roku i nie zamierzamy tego zmieniać nigdy - mówią wystawcy z Wydawnictwa Poznańskiego.

  Dziś również nie zabraknie muzycznego akcentu. Dla opolskiej publiki wystąpi dziś BOKKA - ikona polskiej muzyki gatunków rock, rock alternatywny, muzyka elektroniczna, pop oraz synth top.

  Zespół założony w 2013 roku, który przyjedzie do Opola jest tajemniczym bandem składającym się z pięciu osób. Każdy z nich na scenie ma maskę co czyni ich koncerty nieco mroczniejszymi, wzbudzającymi nutkę ciekawości.

  Wszyscy, którzy przybędą dziś pod sceną na Placu Wolności w Opolu z pewnością od godz. 20 - bo to o tej godzinie właśnie rozpoczyna swój koncert BOKKA - doświadcza wielu niezapomnianych wrażeń i emocji koncertowych.

  Święto książki trwać będzie do końca weekendu.

  Zdjęcie (1/52)

  (Fot. Daggy)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".