• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 914
  • Dodano: 2024-06-04 / 09:54
  • Komentarzy: 0

  PKP Intercity: wakacyjny rozkład jazdy dla województwa opolskiego

  (Fot.Mat. prasowe )

  Sezonowe połączenia do Świnoujścia, Ustki i Kołobrzegu oraz pociągi z wydłużonymi relacjami do Szklarskiej Poręby, Zakopanego, czy na Hel. PKP Intercity przedstawia propozycję rozkładu jazdy na okres wakacyjny dla województwa opolskiego.

  W okresie wakacyjnym mieszkańcy województwa opolskiego będą mogli skorzystać z 3 pociągów sezonowych jadących z Krakowa nad morze. Pociąg TLK 38174 Wolin kursował będzie w terminie 21/22 VI - 31 VIII/1 IX jako pociąg nocny w relacji Kraków Główny - Świnoujście z grupą wagonów z Bielska-Białej włączaną i wyłączaną we Wrocławiu.

  W terminach 22/23 VI oraz 1/2 IX TLK 83174 Wolin będzie kursował w odwrotnej relacji Świnoujście - Kraków Główny. W województwie opolskim zatrzyma się on na stacjach: Brzeg, Opole Główne oraz Strzelce Opolskie. Dodatkowo grupa do Bielska zatrzyma się w Gogolinie, Zdzieszowicach i Kędzierzynie-Koźlu. Pociąg TLK 38176/83176 Jamno w terminie 21/22 VI - 30/31 VIII kursował będzie w relacji Kraków Główny - Ustka - Kraków Główny. Pociąg będzie wyruszał w noce w każdy piątek do Ustki, a wracał w niedzielę do Krakowa. Mieszkańcy województwa będą mogli skorzystać z tej oferty wsiadając lub wysiadając na stacjach
  w Brzegu, Opolu Głównym oraz Strzelcach Opolskich. Ponadto pociąg IC 38150/83150 Krakowianka, kursujący w terminie 21/22 VI - 1 IX jako wakacyjny pociąg w relacji Kraków Główny - Kołobrzeg wyruszał będzie w noce w każdy piątek oraz z soboty na niedziele
  do Kołobrzegu, a wracał do Krakowa w soboty i niedziele w następujących terminach od 23.VI do 01.IX oraz 15.VIII.2024. Zatrzyma się on m.in. na stacji w Brzegu, Opolu Głównym czy Strzelcach Opolskich.

  W czasie letniej korekty rozkłady jazdy wydłużenie relacji zyskają pociągi TLK 16170/61170 Karkonosze, IC 16100/61100 Orzeszkowa, IC 35150/53150 Halny , IC 48150/84150 Gwarek, TLK 35173 Rozewie, IC 3555 Artus. Pierwsze dwa zyskają wydłużenie z Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby Górnej. Pociąg IC Halny w trakcie wakacji pojedzie prosto do Zakopanego. Poza wakacjami i feriami zimowymi pociąg kończy swój bieg w Bielsku-Białej. Pociąg IC Gwarek w trakcie wakacji zyska wydłużenie relacji do Ustki. Poza wakacjami kursuje on tylko do Słupska. Z kolei pociągi TLK Rozewie i IC Artus zyskają wydłużenie z Gdyni Gł. do Helu.
  Oprócz powyższego mieszkańcy Kluczborka uzyskają wakacyjne połączenie do Zakopanego
  i Szczecina pociągiem IC 38193/83192 Podhalanin oraz do Kołobrzegu i Bohumina pociągiem TLK 48001/84000 Pirat.

  Informacja dla podróżnych

  W okresie wprowadzania nowej korekty rozkładu jazdy do dyspozycji pasażerów,
  na największych dworcach w Polsce, będą informatorzy mobilni. Pomogą oni podróżnym ustalić dogodne przesiadki, znaleźć odpowiedni peron, a także będą służyć wszelką informacją pomocną w podróży. Informacje o rozkładzie jazdy oraz aktualne komunikaty dostępne są na stronie www.intercity.pl. Dla pasażerów funkcjonuje także ogólnodostępny numer infolinii PKP Intercity. Infolinia ta dostępna jest pod numerem telefonu +48 22 322 22 22 całodobowo przez 7 dni w tygodniu dla abonentów krajowych i zagranicznych. Koszt połączenia zgodny
  z taryfą operatora.

  PKP Intercity to największy polski operator kolejowy, który zapewnia komunikację pomiędzy dużymi miastami oraz popularnymi ośrodkami turystycznymi w kraju, łączy mniejsze ośrodki z aglomeracjami, a także umożliwia wygodne podróżowanie po Europie zapewniając mieszkańcom coraz większej liczby miast i miejscowości dostępność komunikacyjną. Przewoźnik dąży do tego, by oferować pasażerom wysoki oraz powtarzalny standard podróży i intensywnie rozwija ofertę dla pasażerów chcąc zwiększyć liczbę dostępnych miejsc w pociągach, by kolej stała się środkiem transportu pierwszego wyboru.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".