• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 13284
  • Dodano: 2024-05-28 / 12:09
  • Komentarzy: 0

  Ostrzeżenia meteorologiczne dla województwa opolskiego. Silne opady

  (Fot. Archiwum)

  IMGW-PIB wydało ostrzeżenia meteorologiczne dla województwa opolskiego, przewidując burze z bardzo silnymi opadami deszczu, porywistym wiatrem i gradem w dniu 28 maja 2024 roku.

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy (IMGW-PIB) informuje o wystąpieniu intensywnych burz w województwie opolskim. Ostrzeżenia drugiego stopnia obowiązują od godziny 12:00 do godziny 22:00 dla powiatów: brzeski, głubczycki, krapkowicki, namysłowski, nyski, Opole, opolski oraz prudnicki.

  Prognozy przewidują, że burzom będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu o intensywności od 30 mm do 40 mm, a lokalnie mogą sięgać około 50 mm. Porywy wiatru mogą osiągnąć prędkość do 80 km/h, a punktowo nawet do 90 km/h. Możliwe są także opady gradu. Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk wynosi 80%.

  Dla powiatów: kędzierzyńsko-kozielski, kluczborski, oleski oraz strzelecki, obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia od godziny 12:00 do godziny 23:00. W tych powiatach prognozowane są burze z nieco mniejszą intensywnością opadów i wiatru.

  IMGW apeluje do mieszkańców wymienionych powiatów o zachowanie ostrożności, śledzenie bieżących komunikatów pogodowych oraz przygotowanie się na możliwe utrudnienia związane z gwałtownymi warunkami atmosferycznymi.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".