• Autor: Woytazz
  • Wyświetleń: 5626
  • Dodano: 2024-05-26 / 11:08
  • Komentarzy: 0

  Ostatni dzień Piastów był rapowy i sportowy

  To już niestety koniec jednego z najdłuższych świąt studenckich w Polsce. Opolscy studenci na Kampusie Uniwersytetu Opolskiego odpowiednio pożegnali Piasty do następnego roku.

  Od samego rana działo w centrum Opola na terenie miasteczka studenckiego. Na rozbudzenie po ciężkim imprezowym piątku Samorząd Studencki Uniwersytetu Opolskiego przygotował dla wszystkich chętnych poranną kawę, która rozpoczęła się pod Studenckim Centrum Kultury o godz. 9.

  Kiedy kofeina pobudziła już studentów przyszła pora na Zumbę z MyFintessPlace od godz. 11.

  O godz. 12 odbyły się Igrzyska Studenckie. Studenci musieli wykazać się tężyzną sportową na wielu płaszczyznach, co dla wielu mogło być nie lada wyzwaniem, jeśli brali aktywnie udział w wieczorach koncertowych. Jednakże opolscy studenci znani są z niezliczonej ilości energii, także siły i zapału na zawodach nie zabrakło.

  Natomiast o godz. 16 odbyło się darmowe szkolenie z Samoobrony z Odra Opole Boxing Club. Studenci mieli niesamowitą okazję wtajemniczyć się w techniki samoobrony w razie napaści.

  W końcu przyszła pora na relaks pod sceną. Dziś już tylko jedną. Mała Scena zakończyła swoją działalność w dniu wczorajszym.

  Koncerty rozpoczęły się o godz. 18.45. MISSCORE przejęło scenę, jako pierwszy artysta podczas ostatniego dnia tegorocznych Opolskich Juwenaliów. Drugim artystą był SMKKPM, dzięki czemu scena była już rozgrzana, a publika po dwóch świetnych koncertach pełna energii czekała na trzeciego wykonawcę. W końcu się doczekali, gdy na scenę wpadł KARTKY. Raper pochodzący z Bytomia zaprezentował opolskiej publice swoje największe hity i kilka mniej znanych utworów. Kiedy przyszła pora na koniec koncertu publika już powoli zaczęła wykrzykiwać ksywkę kolejnego rapera, który z pewnością był najbardziej wyczekiwanym artystą tego wieczoru. Na scenie pojawił się Sarius. W tym momencie opolskich studentów znów usłyszało całe miasto.

  Nie samym rapem człowiek żyje, dlatego po dwóch konkretnych porcjach rapu przyszła pora muzykę klubową. Przedsmak oficjalnego After Party w Mango Club, które rozpoczęło się o północy, na Kampusie UO rozkręcał DJ Pydzik. Jednakże jego muzyczne show nie było ostatnim, gdyż na scenie pojawił się jeszcze Sfistag, który wspólnie z publiką oficjalnie zakończył tegoroczne Piasty.

  Teraz przyszła pora na pełne skupienie, gdyż sesja zbliża się wielkimi krokami, a u wielu już się rozpoczęła. Wszystkim studentom życzymy zdanych egzaminów w pierwszych terminach.

  Zobacz galerię zdjeć: Sobota Piastonalia

  Zdjęcie (1/24)

  (Fot. Piotr)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".