• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 9429
  • Dodano: 2024-05-20 / 13:00
  • Komentarzy: 0

  Ruszyły 26. Opolskie Dni Seniora: Królewski początek święta

  Opolskie Dni Seniora to impreza z dużą tradycją, która w tym roku będzie miała bogaty, bo królewski wymiar.

  Dziś, 20 maja, rozpoczęły się uroczystości z okazji 26. Opolskich Dni Seniora. Pierwszym akcentem obchodów była uroczysta msza św. w intencji seniorów, po której wyruszył barwny korowód kończący się pod opolskim ratuszem. Seniorzy odebrali od Prezydenta Miasta symboliczny klucz do naszego grodu, co oficjalnie rozpoczęło wielkie świętowanie.

  Na Rynku odbyła się koronacja Króla i Królowej Dni Seniora. W tym roku króla reprezentował Prezydent Opola, a królową została Przewodnicząca Rady Seniorów. Wszystkie domy dziennego pobytu i kluby seniora przebrały się za księstwa, mające swoje nazwy i szaty w książęcych i królewskich kolorach wymyślonych przez samych seniorów. Nowością tegorocznej edycji było odtańczenie na Rynku jednego, wspólnego dworskiego tańca przez wszystkie domy dziennego pobytu.

  We wtorek, 21 maja, odbędzie się królewski bal dla około 350-400 osób w Zajeździe u Dziadka w Opolu, który na tę okazję zamieni się w królewski dworek. Trzeci dzień obchodów przyniesie seniorom emocjonującą grę miejską z rycerską asystą. Drużyny będą odwiedzać opolskie wieże, wykonując zadania takie jak uwolnienie księżniczki czy znalezienie straszącej Białej Damy. Rywalizacji będzie towarzyszyło zdobywanie złotych dukatów. Dzień zakończy się biesiadą rycerską pod Wieżą Piastowską, gdzie uczestnicy będą mogli napić się dworskiego piwa.

  Środa, 23 maja, poświęcona będzie wydarzeniom sportowym. Seniorzy będą mieli okazję zwiedzić Stadion Opolski, a wieczorem Kino Helios zaprasza na specjalną projekcję filmu "Jasminum". Film ten kręcony był na Zamku w Niemodlinie, gdzie 24 maja zakończą się tegoroczne obchody podczas królewskiej imprezy z pyszną regionalną kuchnią, w tym z zupą rybną z pulpetami z lokalnego karpia.

  Opolskie Dni Seniora to czas pełen radości, integracji i wspólnego świętowania. Wszystkim seniorom życzymy dobrej zabawy!

  Zdjęcie (1/18)

  (Fot. Woytazz)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".