• Autor: Woytazz
  • Wyświetleń: 792
  • Dodano: 2024-05-20 / 09:16
  • Komentarzy: 2

  Paweł Kampa: Stwórzmy jedną wspólną emeryturę europejską

  (Fot. Woytazz)

  Dziś o godz. 9 pod siedzibą Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Opolu odbyła się konferencja prasowa kandydata Lewicy w wyborach do Parlamentu Europejskiego, Pawła Kampy. Tematem była emerytura europejska.

  Unia Europejska zawsze odpowiadała na wyzwania współczesności. Instrumenty, jakie wypracowała w przeszłości, dzisiaj są dla naszych mieszkańców oczywistością.

  Po wielu latach koncentracji na reformach instytucjonalnych jej wizerunek zmienił lekko kierunek na biurokracje i technokracje.

  - Unii Europejskiej potrzeba nowej wizji dla przyszłych pokoleń, impulsu, który na nowo sprawiłby, że obywatele Europy poczują, że Unia Europejska jest dla nich - mówi Paweł Kampa, kandydat Lewicy do Europarlamentu. - Taką perspektywą może stać się wolna Wspólna Polityka Demograficzna. Zanim jednak ją opracujemy, zacznijmy od jednego konkretnego projektu, który wychodzi naprzeciw jednemu z celów Unii Europejskiej - wyrównywania poziomów życia we wspólnocie, a zarazem da perspektywę zabezpieczenia godnej starości wszystkich obywateli - dodaje Kampa.

  Perspektywa, o jakiej mówi kandydat Lewicy, to kwota 1000 euro pod koniec kadencji Parlamentu Europejskiego.

  - Unia Europejska ma sprawdzone mechanizmy, choćby we wspólnej Polityce Rolnej. Ścieżka jest zatem przetarta, wystarczy uzgodnić aspekty praktyczne, a następnie rozszerzyć mechanizmy prodemograficzne tak, aby mieszkańcy bezpośrednio odczuli, że Unia Europejska to nie byt teoretyczny, lecz realne wsparcie dla każdego obywatela.
  Nie może być tak, że polscy emeryci dostają mniej niż emeryci z innych państw, gdzie ceny za żywność są takie samo, zarówno tam, gdzie emerytura jest większa, jak i u nas. - dodaje Paweł Kampa, kandydat Lewicy do Parlamentu Europejskiego.

  Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się już 9 czerwca.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2024-05-20 15:55:49 [89.67.3.*] id:1673261  
  DonPedro69: Napisał postów [11148], status [VIP] Reputacja
  I może dzięki temu Euro nam wciśniesz, matole!? Nie ma mowy!!!

  Nick:
  Treść:
  2024-05-20 11:21:33 [188.147.13.*] id:1673246  
  rozsadny: Napisał postów [259], status [starszy wyjadacz] Reputacja
  Cwaniak wiejski. Lud może na takie hasła się złapie lecz Niemcy wyśmieją Ciebie, nawet do głosu nie dopuszczą. Dobry początek na niezłą przyszłą emeryturę. Po pięciu latach w europarlamencie masz człeku prawo do ponad ok. 6000 zł na rękę emerytury. Kampa, Kampa niezły z Ciebie kombinator.

  Nick:
  Treść: