• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 796
  • Dodano: 2024-05-06 / 08:00
  • Komentarzy: 1

  Chętni do realizacji projektu "Super zebra" zgłosili swoje oferty w przetargu

  (Fot. MZD )

  W odpowiedzi na marszałkowski program "Super zebra" mający na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych, trzy firmy złożyły swoje oferty w przetargu na budowę dwóch nowoczesnych przejść dla pieszych. W ramach przetargu, dwie z trzech firm zmieściły się w zakładanym kosztorysie.

  Najkorzystniejszą ofertę cenową przedstawiła firma Eco Energy Poland z Cieszyna, proponując realizację każdego z zadań za kwotę niecałych 89 tysięcy złotych. O 10 tysięcy złotych więcej za każde zadanie zaproponowała firma Diaków z Kępy, podczas gdy najwyższe stawki przedstawiła Tioman Group z Łysomic, z ofertami wynoszącymi odpowiednio ponad 151 tysięcy i blisko 176 tysięcy złotych.

  Obecnie przesłane propozycje przechodzą proces weryfikacji i oceny, który wyłoni wykonawcę zadań. Decyzja ta zostanie ogłoszona po zakończeniu oceny ofert.

  Projekty te są częścią większego planu zwiększenia bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Pierwsze z planowanych przejść dla pieszych ma powstać na ulicy Prószkowskiej w rejonie ulicy Wiosennej i drogi dojazdowej do pływalni "Wodna Nuta". Drugie przejście zaplanowano na ulicy Oświęcimskiej, w rejonie skrzyżowania z ulicą Złotą. Obie inwestycje mają być zrealizowane według formuły "zaprojektuj i wybuduj".
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2024-05-06 08:50:15 [.*] id:1672836  
  KK 35947: Napisał postów [3499], status [VIP] Reputacja
  Oby ich tak nie skaszanili jak tej na pl Piłsudskiego...

  Nick:
  Treść: