• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1899
  • Dodano: 2024-04-30 / 16:30
  • Komentarzy: 2

  Ruszyła sprzedaż biletów na 61. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu

  (Fot. Archiwum)

  Rozpoczęła się sprzedaż biletów na 61. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, który odbędzie się od 31 maja do 2 czerwca 2024. Po latach nieobecności na deski opolskiego amfiteatru wraca Kabareton.

  Bilety na koncerty w piątek i niedzielę kosztują 120 zł za jeden dzień, a na sobotę - kiedy w programie festiwalu zaplanowano koncert Superjedynki i Kabareton - 150 zł. Bilety można kupić na stronie www.bilety.tvp.pl lub bezpośrednio w kasach amfiteatru w Opolu.

  W tym roku miejsca dla widzów amfiteatru w Opolu będą nienumerowane.

  Tegoroczna edycja festiwalu potrwa od 31 maja do 2 czerwca. Dyrektorem artystycznym tegorocznej edycji festiwalu jest Wojciech Iwański. Za oprawę muzyczną odpowiada jeden z najbardziej znanych polskich kompozytorów i aranżerów, pianista oraz dyrygent Adam Sztaba. Scenografię widowisk przygotowuje Giorgos Stylianou-Matsis. Przewodniczącym jury jest Jacek Cygan.

  Pierwszego dnia festiwalu, w piątek, na scenie pojawi się dziesięciu artystów z premierowymi utworami, w tym Alicja Szemplińska i Lanberry. Wieczór uświetni również specjalny koncert Michała Bajora, który obchodzi swoje 50-lecie pracy artystycznej. Gośćmi specjalnymi będą między innymi Alicja Majewska i Andrzej Piaseczny. Na zakończenie pierwszego dnia Festiwalu zaplanowano "Debiuty". W tegorocznej edycji konkursu dziesięciu wykonawców zaśpiewa wybrane przeboje z repertuaru Czesława Niemena

  Sobota przyniesie powrót kultowych Superjedynek oraz długo oczekiwany Kabareton, który poprowadzi Piotr Bałtroczyk. Z kolei niedziela będzie okazją do świętowania twórczości Janusza Kondratowicza w koncercie "Zakochani są wśród nas", podczas którego wystąpią artyści różnych pokoleń.

  Więcej informacji:

  Wybrano wykonawców konkursów "Debiuty" i "Premiery" na 61. KFPP w Opolu

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2024-04-30 23:07:36 [31.60.85.*] id:1672430  
  liberty: Napisał postów [5359], status [Szycha] Reputacja
  Jak nie będzie Maryli to to nic nie warte XD

  Nick:
  Treść:
  2024-04-30 18:22:36 [31.60.66.*] id:1672424  
  kemotazi: Napisał postów [517], status [starszy pismak] Reputacja
  Jak za darmo...

  Nick:
  Treść: