• Autor: Woytazz
  • Wyświetleń: 1782
  • Dodano: 2024-04-26 / 11:01
  • Komentarzy: 0

  50-latek we Francji uratowany dzięki szybkiej reakcji policji w Opolu

  (Fot. Pixabay)

  1500 kilometrów - taka odległość dzieliła Dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Opolu od osoby, która potrzebowała pomocy. Dzięki szybkiej reakcji 50-latek uskarżający się na dolegliwości sercowe został odnaleziony przez francuskich policjantów i trafił do szpitala w Caen.

  24 kwietnia 2024r. dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Opolu otrzymał zgłoszenie o kierowcy samochodu ciężarowego, którego życiu może zagrażać niebezpieczeństwo. Sytuacja była o tyle skomplikowana, że według wskazań dyspozytora firmy transportowej, osoba potrzebująca pomocy przebywała we Francji.

  Dyżurny z Opola niezwłocznie nawiązał kontakt z Dyżurnym KWP w Opolu, a następnie Biurem Współpracy Międzynarodowej Policji w Komendzie Głównej Policji. Podał wszystkie dane dotyczące lokalizacji oraz informację, że mężczyzna uskarża się na dolegliwości sercowe i nie jest w stanie sam wezwać pomocy.

  Zebrane informacje zostały przekazane francuskiej policji. Tamtejsze służby przystąpiły do działania. Finał tej międzynarodowej współpracy okazał się szczęśliwy. Mężczyzna został odnaleziony i przewieziony do szpitala w Caen. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

  Przypominamy, że 112 to numer alarmowy, bezpłatny i dostępny na terenie całej Unii Europejskiej zarówno dla telefonów stacjonarnych, jak i komórkowych. Numer alarmowy 112 można wybrać w telefonie nieposiadającym karty SIM. Numer alarmowy 112 odbierany jest w Centrach Powiadamiania Ratunkowego przez operatorów numerów alarmowych.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".