• Wyświetleń: 499
    • Dodano: 2024-04-22 / 21:00

Weegree przegrywa z Astorią w drugim meczu fazy play-off

W rywalizacji pomiędzy opolanami, a bydgoszczanami jest 1:1-ego.

A więc jednak będą dwa mecze w Opolu! Weegree AZS Politechnika Opolska, przegrał z Enea Abramczyk Astorią Bydgoszcz 76 do 83-ech.

W pierwszym spotkaniu w Bydgoszczy, AZS wygrał 81:79-u. Jednak już w drugim meczu w tym mieście, w przeciwieństwie do poprzedniej potyczki, to gospodarze prowadzili od początku. Po pierwszej kwarcie bydgoszczanie wygrywali 20:13-stu, do połowy spotkania jeszcze bardziej powiększyli swoją przewagę - do piętnastu punktów, a na tablicy świetlnej widniał wynik 49:34-ech.

Niestety, to nie był ewidentnie dzień opolan, którzy po zmianie stron także nie potrafili znaleźć sposobu na Astorię i przed ostatnią częścią gry, tracili dwadzieścia jeden oczek. W niej zdołali jednak odrobić część strat, lecz jednak to było za mało, by pokonać rywali.

Kolejne dwa spotkania zostaną rozegrane w Opolu - dwudziestego siódmego i dwudziestego ósmego kwietnia.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - Weegree AZS Politechnika Opolska 83:76 (20:13, 29:21, 19:13, 15:29)