• Dodano: 2024-04-21 / 19:47

Zagłębie Lubin lepsze od Gwardzistów

(Fot. RAV)

Między drużynami była tylko jedna bramka różnicy.

To druga porażka Corotop Gwardii Opole w grupie spadkowej Orlen Superligi. Opolanie przegrali 27:28 z Zagłębiem Lubin.

Przez prawie całą pierwszą połowę, wygrywali lubinianie. Opolanie na prowadzenie wyszli podczas pierwszej części tylko raz - przy rezultacie 5:4. Lecz do przerwy przegrywali 10:12-stu.

W 41 minucie, przyjezdni prowadzili w opolskiej Stegu Arenie 15:18-stu. Wystarczyło nieco ponad dwie minuty, a Gwardia odrobiła całe straty - na remis trafił Daniel Jendryca. To był dobry fragment gry w wykonaniu opolan, którzy sami wyszli na prowadzenie 25:22. Niestety, tej przewagi nie utrzymali do końca - goście zdołali dogonić Gwardzistów, a w dodatku 30 sekund przed końcem trafił Michał Stankiewicz i zapewnił wygraną Zaglebiu.

Corotop Gwardia Opole - Zagłębie Lubin 27:28 (10:12)