• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 15352
  • Dodano: 2024-04-19 / 17:18
  • Komentarzy: 1

  Pierwszy poród francuski w Klinicznym Centrum w Opolu

  Pierwsze cięcie cesarskie metodą FAUCS wykonał zespół Klinicznego Centrum pod kierunkiem Magdaleny Zawadzkiej-Duliniec, Lekarza Kierującego I Oddziałem Klinicznym Ginekologii i Położnictwa.

  Nowa metoda polega na połączeniu cięcia cesarskiego z porodem siłami natury, oparta na oddechu, pozwalająca znaleźć kompetentny brzuch i przeponę.

  Podczas francuskich porodów, w parciu pomaga kobiecie specjalny ustnik, nazywany potocznie gwizdkiem.
  Największą wartością takiego zabiegu jest nie tylko psychiczny udział Pacjentki w porodzie, ale bardzo ważna jest sprawczość, czyli przejęcie przez Pacjentkę aktywnego udziału w procesie rodzenia swojego dziecka, który nie byłby możliwy przy tradycyjnym CC.

  - W całej Polsce jest tylko kilka ośrodków, w których przeprowadza się takie zabiegi, w Klinicznym Centrum w Opolu to pierwszy tego typu zabieg - informuje lek. Magdalena Zawadzka-Duliniec, specjalista ginekologii i położnictwa oraz genetyki klinicznej.

  Dodaje, że pod względem chirurgicznym, nowa technika nieco różni się od klasycznego cesarskiego cięcia, jest zdecydowanie mniej obciążająca dla Pacjentki i bezpieczna zarówno dla rodzącej, jak i jej dziecka. Pacjentka bierze aktywny i czynny udział w procesie porodu, lekarz oczywiście wspiera, pomaga przyszłej mamie, która pracując oddechem z użyciem gwizdka, włącza pracę mięśni głębokich brzucha i przepony - dodaje lekarka.

  Taki poród ma ogromne znaczenie w budowaniu więzi pomiędzy mamą a jej nowo narodzonym dzieckiem.
  Po porodzie mama ma możliwość przywitania się z maluszkiem bezpośrednio przed odpępieniem, dziecko jest z nią w kontakcie "skóra do skóry" - jest kangurowane przez swoją mamę jeszcze na sali cięć cesarskich.

  Lekarze oraz położne już jakiś czas przygotowywali się do przeprowadzenia porodu francuskiego - czyli zabiegu cesarskiego cięcia FAUCS, metodą powstałą we Francji, którą opracował dr Denis Fauck.

  Zdjęcie (1/5)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2024-04-21 13:55:05 [83.30.169.*] id:1672147  
  dontomasso: Napisał postów [4295], status [VIP] Reputacja
  seks francuski to ineczej oral. juz myslalem ze ktor tu oralnie rodzil, hehehe

  Nick:
  Treść: