• Autor: Woytazz
  • Wyświetleń: 2651
  • Dodano: 2024-04-17 / 12:07
  • Komentarzy: 0

  Mnożyli i biegali walcząc o tytył Mistrza Opola

  Dziś w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym nr 2 w Opolu odbyły się II Mistrzostwa Opola w tabliczce mnożenia. W zmaganiach udział wzięło 16 szkół podstawowych.

  Tabliczka mnożenia jest znana każdemu, kto ma za sobą etap szkoły podstawowej. Jednak zapewne nikt nie uczył się tabliczki mnożenia w tak aktywnej formie, jak uczestnicy dzisiejszych mistrzostw.

  - W zmaganiach biorą udział czteroosobowe drużyny. Są to uczniowie 3-4 klas szkół podstawowych. Dzieci biorą udział w czterech konkurencjach, gdzie muszą wykazać się refleksem, muszą biegać. Turniej jest rozgrywany przy pomocy Kart Grabowskiego. Są to karty wspomagające naukę w naturalnym środowisku dziecka poprzez zabawę i ruch. - mówi Joanna Świercz, organizator II Mistrzostw Opola w tabliczce mnożenia.

  Uczniowie zmagali się w czterech konkurencjach:

  Szeryf
  Olimpijczycy
  Prymus
  Krzyżak

  Mistrzostwa matematyczne przy użyciu Kart Grabowskiego charakteryzują się salami pełnymi energii, śmiechu, ale i skupienia oraz konkurencji w celu uzyskania jak najlepszego wyniku. Niektórzy trenowali przed zawodami,

  - Lubię liczyć i tato zawsze mi pomaga z matematyką, bo również ją bardzo lubi. Do tych zawodów też się razem przygotowaliśmy. W konkurencji Prymus zdobyłam pierwsze miejsce, a w krzyżaku drugie. Lubię matematykę. - komentuje Lena, uczennica Szkoły Podstawowej nr 30 w Opolu.

  Niektórzy za to przyszli, aby wykazać się umiejętnościami, ale i dla relaksu z kolegami poza szkołą.

  - Przyjechałem na te zawody, bo lubię matematykę, ale głównie dlatego, że nie chciałem być na lekcjach. - komentuje, śmiejąc się Bolek, uczeń Szkoły Podstawowej nr 29 w Opolu.

  Pomimo systemu punktacyjnego i możliwości zajęcia pierwszego lub ostatniego miejsca wszyscy uczestnicy bawili się wyśmienicie, a finalnie i tak każdy uczestnik otrzymał nagrodę.

  Zdjęcie (1/16)

  (Fot. Woytazz)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".