• Autor: Woytazz
  • Wyświetleń: 1060
  • Dodano: 2024-04-17 / 15:30
  • Komentarzy: 0

  Kryminalni odzyskali 80-latkowi jego skuter. Uciekał na nim pijany kierowca

  (Fot. Archiwum)

  Kryminalni z Brzegu zatrzymali 38-latka. Mężczyzna jest podejrzany o kradzież motoroweru. Wykorzystał kilkuminutową nieobecność właściciela i zabrał simsona spod marketu. Policjanci odzyskali skradziony skuter. Mężczyzna jechał nim, mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Zatrzymany działał w warunkach recydywy, dlatego musi się liczyć z wyższym wymiarem kary.

  Kilka dni temu do policjantów z Brzegu zgłosił się 80-letni mężczyzna. Z jego relacji wynika, że skradziono mu motorower. Poszkodowany oświadczył, że przyjechał na zakupy do jednego z marketów w mieście. Zaparkował simsona i poszedł do sklepu. Kiedy po kilku minutach wrócił, jednośladu już nie było. Poszkodowany 80-latek swoje straty oszacował na 6 000 złotych.

  Kryminalni wykonali szereg czynności, zabezpieczyli monitoring i przesłuchali świadków zdarzenia. Na tej podstawie rozpoczęli typowanie podejrzewanego. Z ich ustaleń wynikało, że mógł to być 38-letni mieszkaniec Brzegu, który wcześniej notowany za podobne kradzieże. Już dwa dni po zdarzeniu zauważyli podejrzewanego na jednej z ulic w mieście. Funkcjonariusze zatrzymali go i przewieźli do komendy. Tam został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie. Urządzenie pokazało, że podejrzewany był nietrzeźwy. W organizmie miał blisko 2 promile alkoholu.

  38-latek po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Tym razem działał w warunkach recydywy, dlatego musi się liczyć z wyższym wymiarem kary.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".