• Autor: Woytazz
  • Wyświetleń: 3010
  • Dodano: 2024-04-17 / 16:00
  • Komentarzy: 1

  Złodzieje zabawek uchwyceni

  (Fot. mat. prasowy)

  4 zatrzymanych osób podejrzanych jest o liczne kradzieże. Przestępcy mieli działać od początku marca na terenie Opola. Łupem złodziei padały głównie klocki lego oraz inne markowe zabawki. Podejrzane osoby to mieszkańcy województwa Śląskiego w wieku od 26 do 32 lat. Do realizacji tej sprawy doszło przy współpracy z policjantami z Zabrza. Podejrzani usłyszeli po 3 zarzuty kradzieży, a 32-latek dodatkowo usłyszał zarzut związany z niestosowaniem się do zakazu kierowania samochodami. Zatrzymanym grozi do 5 lat więzienia.

  Od początku marca, do policjantów z Opola napływały zgłoszenia dotyczące kradzieży w sklepach artykułami dla najmłodszych. Ze sklepów miały ginąć głównie klocki lego, hulajnogi oraz inne markowe zabawki. Poszkodowani swoje straty wycenili na ponad 15 000 złotych.

  Kryminalni zajmujący się tymi sprawami odkryli, że trop za podejrzewanymi prowadzi do województwa śląskiego. Przy realizacji tej sprawy, policjanci z Opola współpracowali z funkcjonariuszami z Zabrza.

  10 kwietnia, w wyniku pracy operacyjnej, policjanci z Opola zatrzymali 4 osoby. To mieszkańcy województwa śląskiego, dwie kobiety w wieku 26 i 27 lat oraz dwóch mężczyzn w wieku 30 i 32 lat. Przy zatrzymanych funkcjonariusze zabezpieczyli przedmioty pochodzące najprawdopodobniej z przestępstwa o wartości 5 000 złotych. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanym kobietom i mężczyźnie po 3 zarzuty kradzieży oraz przedstawienia 32-latkowi dodatkowego zarzutu związanego z kierowaniem samochodem pomimo sądowego zakazu.

  Zatrzymanym za popełnione przestępstwa grozi teraz do 5 lat więzienia.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2024-04-17 16:48:34 [194.29.183.*] id:1672039  
  ombre: Napisał postów [19888], status [VIP] Reputacja
  Ciekawe czy dalej kradną ekipy z Będzina i Dąbrowy Górniczej czy może coś się na złodziejskiej sklepowej mapie coś zmieniło?

  Nick:
  Treść: