• Autor: Woytazz
  • Wyświetleń: 773
  • Dodano: 2024-04-16 / 08:28
  • Komentarzy: 0

  Dzień Ziemi 2024 już za tydzień

  (Fot. Pixabay)

  Dzień Ziemi 2024 już w najbliższy poniedziałek, czyli 22 kwietnia. Z tej okazji społeczność całego świata będzie skupiona na oczyszczaniu swojego otoczenia, lasów, parków, czy blokowisk.

  Fundacja "Zupa w Opolu" wraz z Radą Dzielnicy IX Stare Miasto oraz Zakładem Komunalnym w Opolu, współorganizuje event "Nasza Krakowska - porządkujemy zakamarki Starego Miasta". Stare Miasto to nasza wizytówka, chcielibyśmy w tym roku zwrócić szczególną uwagę na tę część naszego pięknego miasta, tym bardziej, że wielu mieszkańców i turystów rozpoczęło sezon deptakowy. Wszystkim nam będzie przyjemnie spacerować w czystym, zadbanym centrum.

  Event rozpoczyna się 22 kwietnia 2024 roku o godz. 16:00. Spotykamy się w Domu Nadziei, ul. Książąt opolskich 44. Organizatorzy zapewniają dostęp do: rękawic, worków, środków dezynfekcyjnych, wody. Będzie też pyszny poczęstunek, kawa, herbata około godziny 18:00 w Domu Nadziei.

  Celem akcji jest przede wszystkim promocja i utrwalania postaw proekologicznych. Chcemy jednak także podkreślić jak ważna jest współpraca pomiędzy różnymi podmiotami miasta w tego typu przedsięwzięciach. Przyświeca nam także idea inkluzywności - w evencie wezmą udział podopieczni Fundacji "Zupa w Opolu" oraz każdy chętny mieszkaniec Opola.

  A jeszcze wcześniej, bo od 9.00 do 14.00 będziemy mogli przyczynić się do wsparcia sprzątania Ziemi. Rada Dzielnicy XI organizuje dwa punkty zbiórki dla chętnych - pod PSP nr 14 (ul. Koszyka) i PSP nr 33 (ul. Lelewela). Na miejscu chętni do pomocy otrzymają eko worki. Dodatkowo dla każdego organizatorzy przygotowali eko upominiki.

  Dzień Ziemi, to nie tylko akcje sprzątania, ale również akcje uświadamiające ludzi, jak ważne jest to, abyśmy dbali o przyrodę. Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego zorganizował konkurs fotograficzno-filmowy.

  Na czym polega konkurs?

  Przedmiotem konkursu są reportaże filmowe, filmowo-fotograficzne lub fotograficzne z tematem przewodnim "Sprzątam i dbam o moją najbliższą okolicę", które zostaną zrealizowane przez uczniów podczas Dnia Ziemi 22 kwietnia 2022 r. Parametry techniczne prac konkursowych zostały opisane w Regulaminie konkursu. Ten dostępny na stronie organizatora konkursu www.opolskie.pl.

  Kto może wziąć udział?

  Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych województwa opolskiego. Autorem reportażu może być jeden uczeń, kilkoro uczniów bądź cała klasa, dane wpisujemy na formularzu zgłoszeniowym pracy konkursowej.

  Każda ze szkół może zgłosić do konkursu maksymalnie 5 prac konkursowych, o trybie ich wyłonienia decyduje dyrektor szkoły.

  A 23 kwietnia w Reużytkowni odbędzie akcja zachęcająca do wspólnego świętowania Dnia Ziemi. Od godziny 11.00 do 15.00 mieszkańcy przynoszący makulaturę do Reużytkowni w zamian dostaną sadzonki.

  - Nasza akcja będzie polegała na wymianie makulatury (10 kg) na sadzonki wiosenne lub torby materiałowe. Będą to kwitnące rośliny nadające się do naszych ogrodów i balkonów - dodaje Iwona Kowalczuk - naczelnik Wydziału Gospodarki Odpadami Komunalnymi UM Opola.

  Dzień Ziemi zapowiada się intensywnie, a to wszystko w dobrej wierze, w trosce o naszą matkę naturę.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".