• Dodano: 2024-04-05 / 08:59

UNI Opole wygrywa pierwsze spotkanie o siódme miejsce!

Do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break

Pierwszy krok do siódmej lokaty zrobiony! UNI Opole pokonuje Energa MKS Kalisz 3:2-óch.

Pierwsze dwa sety to koncert gry UNI. W premierowej odsłonie, od stanu po 6, opolanki zdobyły cztery punkty przewagi (11:7), a następnie od Stanu 15:11-stu dla nich, siatkarki UNI Opole zdobyły siedem punktów z rzędu - a ostatecznie wygrały do piętnastu. W następnej partii identyczną serią przyjezdne popisały się od rezultatu 15:14-stu - a ostatecznie zwyciężyły do siedemnastu.

W kolejnym secie rolę się odwróciły choć nie w takim kalibrze - bo kaliszanki wygrywając "jedynie" 25:20-stu, złapały kontakt. I poszły za ciosem - w czwartej partii MKS wygrywał 16:13-stu, a następnie zdobył pięć punktów z rzędu - a ostatecznie zwyciężył do siedemnastu i doprowadził do wyrównania. Jednak zabrakło mu sił na tie-break - który ostatecznie wygrały opolanki 15:11-stu i w całym meczu 3:2-óch.

Energa MKS Kalisz - UNI Opole 2:3 (15:25, 17:25, 25:20, 25:17, 11:15)