• Autor: Woytazz
  • Wyświetleń: 4395
  • Dodano: 2024-04-04 / 15:25
  • Komentarzy: 0

  Opolski Ekonomik przykładem aktywności dla innych szkół

  Dziś o godz. 12 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Opolu odbyło się oficjalne otwarcie budowy nowego boiska szkolnego. Zaraz po tym otworzono nową pracownię logistyczną wyremontowaną od podstaw przez uczniów Ekonomika.

  W murach opolskiego Ekonomika było dziś jeszcze huczniej niż na co dzień. Przy starym, częściowo już rozebranym asfaltowym boisku Dyrektor Szkoły Ewa Nowak-Kübler wraz z Prezydentem Opola Arkadiuszem Wiśniewskim oficjalnie otworzyli teren budowy nowego szkolnego obiektu sportowego.

  - Mieliśmy wsparcie radnych miasta, pana prezydenta. Postanowili oni pozyskać środki rządowe poza tymi z budżetu miasta. Powstanie tu wielofunkcyjne boisko i również boisko do siatkówki, co mnie bardzo cieszy, gdyż nasi szkolni siatkarze nierzadko występują na arenie ogólnopolskiej. - komentuje Dyrektor Szkoły, Ewa Nowak-Kübler.

  Zaraz po oficjalnym otwarciu budowy wszyscy zgromadzeni przenieśli się do pracowni logistycznej, którą wyremontowali uczniowie. Co ciekawe, wszystkie środki finansowe na materiały budowlane pozyskali od sponsorów, ale również wygrywając konkurs kreatywności.

  - Nasza klasa logistyczna wygrała konkurs w szkole "Sztuka istnienia". Każda klasa miała stworzyć własną wizję artystyczną sztuki istnienia na wyznaczonym fragmencie szkolnej ściany. My stworzyliśmy projekt masek w zestawieniu z lustrem, jako symbol udawania na co dzień kogoś, kim nie jesteśmy. Wygraliśmy tysiąc dwieście złotych. Dodatkowe dwa tysiące pozyskaliśmy od zaprzyjaźnionych ze szkołą firm. Chcieliśmy wygrane pieniądze przeznaczyć na coś, co przyda się nie tylko nam, ale pozostanie na lata. - mówi Tobiasz Tokarski, przewodniczący szkoły.

  Z tego co wiemy, uczniowie opolskiego ekonomika nie planują zwalniać tempa i już planują kolejne uczniowskie inicjatywy, a kadra pedagogiczna wraz z dyrekcją z uśmiechem na twarzy wspierają pomysły swoich podopiecznych.

  Zdjęcie (1/5)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".