• Autor: Woytazz
  • Wyświetleń: 1126
  • Dodano: 2024-04-04 / 14:53
  • Komentarzy: 3

  Lewica z podsumowaniem kampani: Szkoła, mieszkania, szpitale i Opolska Fabryka Leków

  (Fot. Woytazz)

  Dziś o godz. 11 na ulicy Krakowskiej Lewica zorganizowała briefing prasowy w celu podsumowania kampanii wyborczej. Gościem specjalnym była Apolonia Klepacz - polska polityk, doktor nauk technicznych, wicewojewoda opolski, senator V kadencji.

  - Lewica wraca do Sejmiku. Mamy za sobą tysiące spotkań, tysiące odbytych rozmów. Przekonywaliśmy na ulicach, debatach, w mediach. Pokazywaliśmy nasz program oparty na trzech prostych filarach - szkoła, szpital, mieszkania. Dziś już podsumowujemy działania, ale jeszcze jutro zapewne będzie można nas spotkać na ulicach. Jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy liczyć na tak miłe przyjęcie odbiorców, to bardzo budujące. - mówi Poseł na Sejm RP, Marcelina Zawisza.

  Kampania Lewicy w wyborach samorządowych w województwie opolskim kładła przede wszystkim mocny nacisk na rozwój przemysłu farmaceutycznego. Planem Lewicy dla naszego regionu jest budowa Opolskiej Fabryki Leków.

  - Ta kampania, to był Lewicowy SMS, czyli szkoła, mieszkania, szpitale. Ale również na terenie województwa opolskiego to były również postulaty na rozwój mi szczególnie bliski, czyli rozwój farmaceutyczny. To są środki unijne, o które będziemy walczyć w Sejmiku Województwa Opolskiego i dlatego Lewica powinna tam wrócić. - dodaje kandydat Lewicy do Sejmiku Województwa Opolskiego, Jerzy Przystajko.

  Kandydaci Lewicy do Sejmiku Wojewódzkiego proponują również:

  Walka o prawa kobiet, które łamane są na każdym kroku.
  Opieka psychologiczna w każdej szkole oraz pomoc terapeutyczną dla uczniów z uzależnieniami.
  Mieszkanie na portfel każdego Polaka.
  Poprawa opieki medycznej, szczególnie dla osób z niepełnosprawnościami oraz osób starszych.
  Walka o lepszy byt dla zwierząt ze schronisk.
  Stworzenie w Sejmiku Wojewódzkim Grupę Interwencyjną mającej na celu wspieranie dzieci z niepełnosprawnościami, z kształceniem specjalnym oraz dla ich rodziców.

  Na koniec konferencji prasowej swoje poparcie kandydatów Lewicy do Sejmiku Województwa Opolskiego wyraziła Apolonia Klepacz, polska polityk, doktor nauk technicznych, wicewojewoda opolski, senator V kadencji.

  - Z ogromną satysfakcją mogę powiedzieć, że lista Lewicy do Sejmiku jest bardzo różnorodna, jak i kompetentna i to będzie nasz powrót do Sejmiku po długiej przerwie. Zapraszam 7 kwietnia na wybory i oddania swojego głosu na kandydatów Lewicy - mówi Apolonia Klepacz.

  Wybory Samorządowe już w najbliższą niedzielę.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2024-04-05 01:45:10 [185.117.85.*] id:1671664  
  Patryk100: Napisała postów [935], status [rozpisany/na] Reputacja
  Czy oni naprawdę muszą mieć wszyscy takie twarze?

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2024-04-05 20:31:53 [188.123.205.*] id:1671698  
  toomy: Napisał postów [231], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
  Lepsze to jak zakłamane pisowskie mordy.
  2024-04-05 15:06:16 [89.64.107.*] id:1671686  
  Mario1: Napisał postów [1189], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  STOP Lewicy,oni już swoje zrobili.

  Nick:
  Treść: