• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1939
  • Dodano: 2024-04-05 / 09:05
  • Komentarzy: 2

  Miejski Zarząd Dróg podsumował projekt "5 inwestycji w 1 zadaniu"

  Budowa nowych dróg i towarzyszącej infrastruktury. Przebudowa istniejących ciągów i zmiany stałej organizacji ruchu. Miejski Zarząd Dróg zakończył realizację zadania "Budowa i przebudowa dróg wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie Miasta Opola". W jego skład wchodziło pięć inwestycji.

  "Nowe drogi o nawierzchni bitumicznej, które powstały w miejsce dróg z nawierzchnią gruntową, zostały wybudowane w dwóch lokalizacjach przy czterech ulicach. Pierwsza z inwestycji dotyczyła ulic Jaśminowej i Herbacianej w Opolu-Czarnowąsach. Tam wybudowano łącznie ponad 350 metrów dróg wraz z chodnikami, zjazdami na posesje, czy kanalizacją deszczową. Druga tego typu inwestycja została zrealizowana na ulicach Żytomierskiej i Lwowskiej. W tym przypadku zakres prac objął około 600 metrów dróg. Wybudowane zostały również chodnik oraz ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Lwowskiej. Ponadto wykonane zostało odwodnienie, nowe oświetlenie i zjazdy na posesje.

  Dwie kolejne inwestycje miały na celu przebudowę istniejących dróg, w taki sposób, aby zyskać nowe możliwości komunikacji w centrum miasta. Głównym założeniem pierwszej z nich była budowa pasa do skrętu w prawo z ul. Luboszyckiej w ul. Nysy Łużyckiej. Dzięki takiemu rozwiązaniu kierowcy w bezpieczny i bezkolizyjny sposób włączają się do ruchu. Zwiększyła się również przepustowość ulicy Luboszyckiej w kierunku centrum. Druga tego typu inwestycja miała miejsce na ulicy Zwierzynieckiej, która została poszerzona do pięciu metrów. Dzięki temu na Zwierzynieckiej możliwe było wprowadzenie ruchu dwukierunkowego, a co za tym idzie liczne zmiany w organizacji ruchu w obrębie Małego Rynku. Na tym obszarze, zgodnie z założeniami, został ograniczony ruch pojazdów." -informuje MZD w Opolu.

  Inwestycją, która została oddana do użytku jako ostatnia, była przebudowa skrzyżowania ulic Prószkowskiej z Wyszomirskiego i Mehla. Droga na Prószkowskiej została poszerzona do 7 metrów. Wybudowane zostały chodniki, przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną, miejsca postojowe, czy też nowe zatoki przystanków autobusowych. Powstała również infrastruktura jak kanalizacja i oświetlenie uliczne. 400-metrowy odcinek prac objął także samą ulicę Mehla, na której wykonana została kanalizacja i nowa nawierzchnia drogi wraz z podbudową.

  Realizacja tych pięciu inwestycji łącznie kosztowała blisko 13 milionów złotych, z czego połowa pochodziła z dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg . Za wykonanie odpowiedzialne były opolskie firmy - PWU Best-Opebel s.c., Łukasz Mikoda Protect Building i S.A.M. Marcin Balcarz.

  Zdjęcie (1/3)

  (Fot.MZD )

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2024-04-05 10:17:54 [31.60.5.*] id:1671669  
  KK 35947: Napisał postów [3537], status [VIP] Reputacja
  A kiedy zrobicie porządek z zapadniętymi studniami kratami ściekowymi?

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2024-04-05 11:27:20 [62.87.183.*] id:1671672  
  Krzycho: Napisał postów [5127], status [VIP] Reputacja
  No to jest niestety "odwieczny" problem na naszych drogach i chyba niemożliwy do rozwiązania. Trzeba jeździć "slalomem" :))