• Dodano: 2024-03-31 / 14:00

Dreman Opole Komprachcice awansował na piątą lokatę Fogo Futsal Ekstraklasy!

(Fot. FOGO Futsal Ekstraklasa)

Stało się po wygranej opolan i porażce BSF-u Bochnia.

Trzy punkty zostały w Opolu! A dokładniej w Komprachcicach - gdzie zostało rozegrane spotkanie 28 kolejki, pomiędzy Dremanem a Ruchem Chorzów. W pierwszym spotkaniu, opolanie pokonali chorzowian, ówcześnie pod nazwą Clearex, 10:3-ech. W rewanżu padło mniej goli, ale i tak kibice mogli być zadowoleni.

Pierwszy gol padł jednak dopiero po kwadransie gry, mimo dominacji opolan. Z ostrego kąta uderzał Brayan Parra Toloza i piłka znalazła się w siatce Ruchu przy drobnej pomocy golkipera, Oliviera Nadolskiego. I to był jedyny gol w pierwszej połowie.

Po zmianie stron padły trzy trafienia i jeden dla chorzowian. Jednak na pierwsze z nich musieli kibice w Komprachcicach czekać aż do 31 minuty i na 2:0 podwyższył Waldemar Sobota, a 180 sekund później trzeciego gola dla gospodarzy zdobył Arkadiusz Szypczyński. Gola honorowego zdobył dla Ruchu, który już jest pewny spadku z Fogo Futsal Ekstraklasy, Michał Dubiel, ale jeszcze przed końcem dublet skompletował Sobota, ustalając wynik meczu.

Dreman Opole Komprachcice - Ruch Chorzów 4:1 (1:0)
    Bramki: Brayan Parra Toloza 16, Waldemar Sobota 31, 39, Arkadiusz Szypczyński 34 - Michał Dubiel 39