• Autor: Woytazz
  • Wyświetleń: 12400
  • Dodano: 2024-03-27 / 12:36
  • Komentarzy: 2

  Opolanie po raz siódmy jedli wspólne Śniadanie Wielkanocne

  Dziś (27 marca) o godz. 11 rozpoczęło się siódme już Śniadanie Wielkanocne dla wszystkich mieszkańców.

  Opolski rynek zamienił się w plac obfitości kulturowych, kulinarnych z atmosferą zbliżających się wielkimi krokami Świąt Wielkanocnych. W tym roku Śniadanie Wielkanocne wyróżniało się kilkoma aspektami od poprzednich edycji wielkanocnego wydarzenia. Po raz pierwszy smażona była jajecznica. Niby nic nadzwyczajnego, jednakże była to jajecznica smażona na żywym ogniu, a do przyrządzenia dania wykorzystano 1000 jajek. Jajecznica została poświęcona przez ks. biskupa Andrzeja Czaje, a także przez niego symbolicznie zamieszana. Odwiedzający dziś opolski rynek mieli okazje zapoznać się z ofertą aż 70 stołów, a na każdym z nich znajdowały się niejednokrotnie smakołyki, czy ozdoby świąteczne. Oczywiście wszystkie specjalności przygotowane dla gości były darmowe. Stoły zostały wyczyszczone. Zainteresowanie było ogromne. Wszystko za sprawą różnorodności, jakiej mogli doświadczyć mieszkańcy. Spośród polskich, tradycyjnie nakrytych stołów mogliśmy znaleźć potrawy, czy ozdoby świąteczne z takich krajów, jak: Gruzja, Tajwan, Chiny, Niemcy, czy Ukraina.
  No i oczywiście wielką atrakcją, wręcz już tradycją Opolskiego Śniadania Wielkanocnego był żur gotowany przez włodarza miasta, Arkadiusza Wiśniewskiego.

  - Próbowałam dziś już wielu rzeczy, w tym żur pana prezydenta. Był przepyszny, polecam! Zachęcam każdego, żeby odwiedził wszystkie stoły, bo naprawdę ciężko się zdecydować, który jest najlepszy. Wszystkie są na swój sposób urokliwe i oddają lokalną tradycję, a zarazem międzynarodową różnorodność, która występuje u nas w Opolu. - komentuje pani Agnieszka z Opola.

  Podczas wydarzenia zorganizowano również atrakcje dla rodzin oraz konkurs na babkę wielkanocną. Opolski rynek każdego odwiedzającego napawał wielkim uśmiechem i pozytywną energią. W końcu Święta Wielkanocne, to święta najstarsze i najważniejsze dla Chrześcijan. Dziś była idealna okazja do tego, aby w radosnej atmosferze zacząć przygotowania do Świąt Wielkanocnych, które już za kilka dni zagoszczą w wielu polskich domach.

  - Jestem tu już po raz kolejny. Jest super. Uwielbiam tę atmosferę i to jak uśmiechnięci są tutaj ludzie. - opowiada pan Kazimierz z Opola.

  VII Opolskie Śniadanie Wielkanocne jest organizowane przez Urząd Miasta w Opolu, Polski Czerwony Krzyż w Opolu oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Opolu.

  Zdjęcie (40/40)

  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2024-03-27 15:19:04 [31.60.80.*] id:1671428  
  JutroalboWcale: Napisała postów [487], status [pismak] Reputacja
  Świetny swojski żur Czereśniak. Szkoda , że dzieci z autyzmem nie mają swojej szkoły.

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2024-03-27 17:40:51 [194.29.182.*] id:1671431  
  toomy: Napisał postów [125], status [rozkręca się] Reputacja
  tobie Jaro zrobi żur,z własnymi jajami :)