• Autor: Woytazz
  • Wyświetleń: 934
  • Dodano: 2024-03-23 / 10:00
  • Komentarzy: 1

  Jaka pogoda czeka nas na Wielkanoc?

  (Fot. Daggy)

  Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w sobotę (27 marca) dzień i w nocy z soboty na niedzielę przez Polskę od zachodu wędrował będzie chłodny front atmosferyczny, z którym związane będą opady deszczu oraz miejscami burze.

  Stopniowo będzie wzrastać prędkość wiatru, który okresami zrobi się porywisty. Najwięcej burz wystąpi na zachodzie kraju w godzinach popołudniowych i w trakcie ich, porywistość wiatru będzie największa, lokalnie nawet powyżej 70 km/h. Temperatura powietrza wyniesie od 9°C na wybrzeżu i 11°C na zachodzie do 17°C w centrum i na południu.

  W niedzielę (28 marca) czeka nas ochłodzenie - temperatura maksymalna wyniesie na ogół od 7°C do 11°C, a miejscami również będą występować opady deszczu, głównie początkowo na wschodzie oraz po południu na północnym zachodzie kraju. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

  A jaka pogoda panować będzie w naszym regionie?

  Zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Rano i po południu lokalnie przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14°C do 17°C, w obszarach podgórskich od 12°C do 15°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) po południu lokalnie przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura od 1°C do 4°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, zachodni i południowo-zachodni.

  Zapowiada się, że pogoda w końcu sprawi nam prezent wielkanocny w postaci słonecznej atmosfery, która z pewnością przyczyni się do jeszcze lepszego spędzania wspólnego czasu w gronie rodzinnym.

  Źródło: www.imgw.pl
  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2024-03-23 10:11:48 [31.60.103.*] id:1671331  
  JutroalboWcale: Napisała postów [510], status [starszy pismak] Reputacja
  Peowcze powiedzą,że może nawet góno z nieba lecieć, ważne,że PiS nie rządzi.

  Nick:
  Treść: