• Autor: Woytazz
  • Wyświetleń: 3912
  • Dodano: 2024-03-22 / 15:17
  • Komentarzy: 1

  Budowa ronda i estakady oraz przebudowa ulicy Wrocławskiej. Zobacz wizualizacje

  (Fot. mat. prasowy)

  Dziś o godz. 12 w Ratuszu Miejskim w Opolu odbyło się oficjalne podpisanie umowy pomiędzy miastem, a wykonawcami trzech inwestycji: budowa ronda i estakady w ciągu obwodnicy północnej, budowa ronda we Wrzoskach oraz przebudowa fragmentu ulicy Wrocławskiej w Bierkowicach.

  Podczas konferencji prasowej władze miasta Opola spotkały się z wykonawcami zaplanowanych inwestycji drogowych na terenach inwestycyjnych Opola - Wrzoski. Przy okazji podpisania umowy zaprezentowano publicznie wizualizacje planowanych zadań.

  - Bardzo duża umowa, bo na prawie 100 milionów złotych. Trzy ważne zadania w ramach przedsięwzięcia, które nazywamy "uzbrojeniem terenów inwestycyjnych". Uzbrojenie, to także drogi, także korzystamy z dotacji, którą dostaliśmy w ostatnich miesiącach. To zadanie, które będzie kosztowało najwięcej i będzie skupiało najwięcej uwagi i ma bardzo duże znaczenie dla komunikacji w mieście, to przebudowa węzła w okolicach Sławic, w okolicach Makro. Korkujące się miejsce, intensywnie użytkowane. Będzie to taka kontynuacja prac, kiedy budowaliśmy obwodnicę południową. - dodaje prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski.

  Wszystkie trzy zadania mają kluczowe znaczenie zarówno dla codziennego funkcjonowania miasta, jak i jego rozwoju gospodarczego.

  Najkrótsza z trzech inwestycji, tj. przebudowa Drogi Wojewódzkiej nr. 414, ul. Wrocławska potrwa 17 miesięcy (w tym dokumentacja trwająca 6 miesięcy).

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2024-03-22 20:30:05 [194.29.183.*] id:1671314  
  ombre: Napisał postów [19966], status [VIP] Reputacja
  No i gdzie ta wizualizacja tej inwestycji?

  Nick:
  Treść: