• Autor: Woytazz
  • Wyświetleń: 1062
  • Dodano: 2024-03-20 / 13:10
  • Komentarzy: 0

  "Przystanek róźnorodność" już po raz drugi w Opolu

  (Fot. Woytazz)

  Dziś o godz. 11 na Uniwersytecie WSB Merito w Opolu odbył się drugi "Przystanek różnorodność". Konferencja naukowa naświetlała ważne aspekty odnośnie życia w zgodzie i pełnym komforcie osób niepełnosprawnych.


  Podczas wydarzenia było pięciu prelegentów. Każdy z nich prowadził własny panel w innym temacie. Wydarzeń takich jak dziś jest nadal zdecydowanie zbyt mało, nie tylko w naszym regionie, ale i w całym kraju.

  - Chcemy pokazać, że miasto Opole otwarte jest na wszystkich, że my jako obywatele jesteśmy różni, mamy różne oczekiwania i potrzeby w związku z tym warto podyskutować jak się do tego wszystkiego dostosować, jak sprawić, żeby każdy z nas mógł korzystać z tego, co jest w mieście w dogodny dla siebie sposób.
  Działamy, żeby dać poczucie ludziom, że mogą czuć się bezpiecznie w Opolu. Zachęcamy również wszystkich obywateli do tego, aby uczyć się wzajemnego szacunku i tolerancji. Same inicjatywy wychodzące z miasta nie starczą. - komentuje prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski.

  Podczas konferencji naukowej organizowanej na WSB występował również Jan Gawroński, społeczny zastępca rzeczniczki praw dziecka, koordynator klubu świadomej młodzieży fundacja "AutismTeam".

  - Przeprowadziłem dziś wykład pod kątem samostanowienia obywatelskości i partycypacji. Ten temat jest bardzo ważny. Realizujemy projekt "Samostanowienie. Obywatelskość. Partycypacja. Mówimy tu o szeroko pojętym życiu osób z niepełnosprawnościami, by się włączały do życia, by mogły korzystać ze swoich praw choćby politycznych na równi z innymi ludźmi- dodaje Gawroński.


  "Przystanek różnorodność" odbył się po raz drugi, a organizatorzy zapewniają, że będą kolejne edycje.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".