• Autor: Woytazz
  • Wyświetleń: 690
  • Dodano: 2024-03-19 / 13:00
  • Komentarzy: 1

  Opole miastem przyjaznym dla dzieci we współpracy z UNICEF

  (Fot. Piotr)

  Dziś o godz. 11 w Ratuszu Miejskim w Opolu odbyło się ważne spotkanie. Miasto podpisało partnerską umowę z UNICEF w ramach programu "Miasto przyjazne dzieciom".

  Dzieci, to przyszłość. Ich dobro jest najważniejsze. Należy zapewnić im jak najlepsze warunki do rozwoju, nauki.
  Kierując się potrzebami najmłodszych opolan prezydent Arkadiusz Wiśniewski zdecydował się zgłosić do programu "Miasto przyjazne dzieciom", co wymagało odporności na niezależną opinię UNICEF w temacie warunków dla rozwoju dzieci w Opolu.

  - Nie każdy włodarz miasta chciałby usłyszeć w 100% jak naprawdę wygląda sytuacja dzieci, ludzi młodych w jego mieście. To jest ogromny plus. Bardzo dziękuję prezydentowi Wiśniewskiemu za podjęcie tejże decyzji. Również dziękuję, że została przeprowadzona diagnoza przez miasto. Wiem od współpracowników, że ta diagnoza została przeprowadzona wzorcowo u państwa. Obejmowała tak wiele aspektów, tak wiele grup, które mogły się wypowiedzieć. Dostaliśmy tak wiele wskaźników, które w wielu miastach są ciężkie do wyciągnięcia. Państwu się to udało. Bardzo się cieszę! - komentuje Dyrektor Generalna UNICEF Polska, Renata Bem.

  Miasto nie ukrywa zadowolenia ze swoich działań na rzecz dzieci. I cały czas są nowe plany.

  - Chcemy przystąpić do programu, który potwierdzi, że zależy nam na dzieciach, na tym, żeby czuły się dobrze. Stąd dziesiątki różnych działań, które podejmujemy w ciągu roku, dziesiątki instytucji działających na rzecz dzieci.
  Dodatkowo chciałbym powołać Rzecznika Praw Dziecka w Opolu na wniosek młodzieżowej rady miasta. - dodaje włodarz miasta, Arkadiusz Wiśniewski.

  Dołączając do programu "Miasto przyjazne dzieciom" Opole tym samym wpisało się jako trzecie miasto w Polsce biorące udział w tymże programie. Kilkanaście innych miejscowości stara się o przyjęcie do akcji UNICEF.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2024-03-19 14:26:08 [89.67.3.*] id:1671161  
  DonPedro69: Napisał postów [11133], status [VIP] Reputacja
  Jaka ich przyszłość czeka w lewacko-zielonym kołchozie? To nie będą ludzie wolni, ale niewolnicy. Dzięki rodzicom.

  Nick:
  Treść: