• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 2075
  • Dodano: 2024-03-19 / 11:43
  • Komentarzy: 3

  Kontrola policyjnych wywiadowców zakończona zatrzymaniem 2 mężczyzn z narkotykami

  (Fot. KMP Opole)

  Kilkadziesiąt popakowanych w woreczki porcji narkotyków zabezpieczyli policjanci z Ogniwa Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

  Narkotyki znaleźli przy dwóch 20-latkach, mieszkańcach Opola. Dalsze porcje zostały zabezpieczone w mieszkaniach i pojazdach należących do zatrzymanych. Łącznie blisko 160 gramów różnych narkotyków, m.in. amfetaminy, klefedronu oraz MDMA. Pierwszy z 20-latków został tymczasowo aresztowany i usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków i odpłatnego ich udzielania - grozi mu do 10 lat więzienia. Drugi z mężczyzn podejrzany jest o posiadanie narkotyków, za co grozi mu do 3 lat więzienia.

  12 marca, w godzinach wieczornych policjanci z Ogniwa Wywiadowczego komendy miejskiej w Opolu pełnili służbę na terenie miasta. Około godz. 18:30, na jednej z ulic w centrum miasta, zatrzymali do kontroli osobowego forda. W trakcie kontroli siedzący w środku dwaj mężczyźni zaczęli nerwowo się zachowywać. Okazało się, że 20-letni kierujący nie ma uprawnień. Dodatkowo, z wnętrza pojazdu wyczuwalna była woń narkotyków. Na pytanie policjantów, czy posiadają przy sobie środki odurzające, dwóch 20-latków zaprzeczyło. Dalsza kontrola wykazała jednak coś zupełnie innego.

  W trakcie przeszukania kierowcy, policyjni wywiadowcy zabezpieczyli przy nim kilka tabletek, które jak podejrzewali funkcjonariusze są środkami odurzającymi. U pasażera policjanci znaleźli 5 foliowych woreczków z białą substancją. Przeszukanie samochodu pozwoliło na zabezpieczenie dalszych porcji narkotyków, które były zapakowane w woreczki foliowe. W tym momencie mężczyźni zostali zatrzymani, a samochód został odholowany na parking.

  W komendzie zabezpieczone substancje zostały przebadane. Potwierdziło się, że są to narkotyki - amfetamina, 3CMC, klefedron, MDMA oraz środek psychotropowy 2C-B. W związku z podejrzeniem, że zatrzymani mogą posiadać więcej substancji zabronionych, policjanci przystąpili do dalszych działań - sprawdzili mieszkania i kolejny samochód należące do zatrzymanych. Tutaj również funkcjonariusze znaleźli narkotyki, m.in. marihuanę i amfetaminę. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 160 gramów różnych narkotyków.

  20-letniemu kierowcy została pobrana krew na obecność substancji odurzających. Usłyszał on również zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków oraz odpłatnego ich udzielania. Decyzją sądu, na wniosek policjantów i prokuratury 20-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia. Drugi z zatrzymanych usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi mu do 3 lat więzienia. Obaj mężczyźni przyznali się do postawionych im zarzutów.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2024-03-19 14:24:38 [89.67.3.*] id:1671160  
  DonPedro69: Napisał postów [11148], status [VIP] Reputacja
  To już nie jest Policja, ale Milicja. Hańba dla Polski!

  Nick:
  Treść:
  2024-03-19 13:09:19 [94.254.153.*] id:1671156  
  Pezet20: Napisał postów [63], status [rozkręca się] Reputacja
  Polska policja ha ha ha smiech na sali w telewizji grube miliony jawne wałki a wy zatrzymujecie chlopaczka z niczym tak naprawdę żal jak nie wiem

  Nick:
  Treść:
  2024-03-19 12:58:03 [95.118.96.*] id:1671154  
  Jerry: Napisał postów [4716], status [VIP] Reputacja
  W tak młodym wieku tak sobie zniszczyć życie. Nie rozumiem tego. Chcieli przed kimś zabłyszczeć czy co?

  Nick:
  Treść: