Weegree AZS Politechnika Opolska wygrało po raz szósty z rzędu!

(Fot. WWeegree AZS Politechnika Opolska )

Tym razem na pokonanym polu opolanie zostawili Deckę Pelplin

Walka o rozstawienie w play-offach trwa i to na gorąco! Koszykarze Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej pokonali pelplinian różnicą 21 punktów - i pozostają na czwartej lokacie Bank Pekao 1-ej Ligi Mężczyzn, tracąc do lidera jedynie 2 oczka.

Decka także walczy "o coś" - mianowicie o pierwszą ósemkę, do której niewiele jej brakuje i tą niewielką różnicę poziomów także było widać na boisku - po premierowej kwarcie opolanie wygrywali jedynie dwoma oczkami. Do przerwy gospodarze odrobili połowę strat - i przegrywali jedynie 37:38-u.

I o ile po zmianie stron opolanie wystartowali po zmianie stron po prostu źle - miejscowi wygrywali nawet pięcioma oczkami (48:43), o tyle przed ostatnimi dziesięcioma minutami, koszykarze Roberta Skibniewskiego prowadzili siedmioma punktami (53:60) . To właśnie końcówka poprzedniej kwarty napędziła przyjezdnych, którzy nie pozwolili gospodarzom na stworzenie realnego zagrożenia i ostatecznie opolanie wygrali 88:67-em.

Decka Pelplin - Weegree AZS Politechnika Opolska 67:88 (19:21, 18:17, 16:22, 14:28)