• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 2635
  • Dodano: 2024-03-15 / 17:22
  • Komentarzy: 0

  Trwa przebudowa ulicy Górnej - wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu

  (Fot. Daggy )

  Rozpoczęła się długo oczekiwana przebudowa ulicy Górnej, wprowadzając zmiany w codziennym funkcjonowaniu ruchu drogowego w tej części miasta. W związku z pracami drogowymi, mieszkańcy i użytkownicy dróg muszą przygotować się na tymczasową organizację ruchu.

  Inwestycja ma na celu nie tylko poprawę stanu samej drogi, ale również zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu pieszych oraz rowerzystów. W planach jest wykonanie nowej nawierzchni drogowej, a także budowa ciągu pieszo-rowerowego wraz z nowym oświetleniem. Dodatkowo, na ulicy Górnej powstaną dwa wyniesione skrzyżowania, co ma na celu uspokojenie ruchu w tym rejonie.

  Jednym z kluczowych punktów inwestycji jest utworzenie doświetlonego przejścia dla pieszych na ulicy Wygonowej, które będzie również przystosowane do przejazdu rowerów. Zakres prac obejmuje odcinek o długości około 400 metrów, od ulicy Wygonowej do ulicy Leśnej.

  Podczas pierwszego etapu prac, który potrwa do maja, zamknięty dla ruchu zostanie fragment ulicy od Wygonowej do Borka. Alternatywny dojazd do ulicy Górnej oraz przyległych ulic zapewniony jest od strony ulicy Rozmarynowej.

  Zakończenie całej inwestycji przewidywane jest na okres wakacji. Wszystkie działania mają na celu nie tylko poprawę infrastruktury drogowej, ale również zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich użytkowników drogi.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".