• Autor: Woytazz
  • Wyświetleń: 492
  • Dodano: 2024-03-15 / 11:40
  • Komentarzy: 1

  Otwarcie wystawy "Dwie dekady zmian" na opolskim rynku

  (Fot. Woytazz )

  Dziś o godzinie 11 pod Ratuszem oficjalnie otworzono miejską wystawę fotografii Opola pod nazwą "Dwie dekady zmian". To okazja, aby przypomnieć sobie jak wyglądało Opole 20 lat temu.

  Wystawa została otwarta przez prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego, wiceprezydenta Opola Małgorzatę Stelnicką oraz autora zdjęć archiwalnych pana Jerzego Stemplewskiego. Wystawa jest związana z Jubileuszem 20-lecia obecności Polski i Opola w Unii Europejskiej.

  Plenerowa wystawa jest ogólnodostępna dla wszystkich.
  - Zapraszamy mieszkańców, ale i nie tylko, turystów również do obejrzenia takiej konfrontacji jak wyglądało miasto kiedyś, a jak wygląda teraz. Możemy tutaj zauważyć ogromne zmiany. To dobra lekcja dla każdego opolanina - mówi prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski.

  Podczas spaceru opolskim rynkiem możemy zobaczyć efekty modernizacji takich obiektów, jak Amfiteatr Tysiąclecia, Teatru Lalki i Aktora, Miejskiej Bibilioteki Publicznej, rewitalizację Kamionki Piast i wiele innych. Nie byłoby to możliwe bez fotografów. Jednym z nich jest właśnie pan Jerzy Stemplewski, który od 57 lat fotografuje nasze miasto. Jednak nie jest on autorem wszystkich zdjęć na wystawie. Pan Jerzy jest autorem części archiwalnej oraz niektórych nowych zdjęć. Poza nim lista autorów fotografii jest długa.

  - Tak naprawdę wszystkie sfery życia społeczno-ekonomicznego w tym mieście skorzystały z tego, że jesteśmy członkami Unii Europejskiej - dodaje Magdalena Stelnicka, wiceprezydent Opola.

  Warto wspomnieć, że przez 20 lat miasto Opole pozyskało z Unii Europejskiej środki finansowe o wartości około miliarda trzystu milionów złotych, a łączna wartość zrealizowanych projektów, to prawie 2 miliardy złotych.

  Wystawę na opolskim rynku możemy podziwiać od dziś do 15 kwietnia.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2024-05-03 23:55:38 [.*] id:1672754  
  Bartek1939: Napisał postów [169], status [wyjadacz] Reputacja
  ?lalki i aktora, chodzilo sie w podstawowce

  Nick:
  Treść: