• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1220
  • Dodano: 2024-03-11 / 19:30
  • Komentarzy: 1

  Zgłoszenia dotyczące dzieci ze specjalnym priorytetem. Rusza pilotażowy projekt

  (Fot. Pixabay)

  W dniu 5 marca 2024 roku Komenda Główna Policji uruchomiła innowacyjny program pilotażowy, mający na celu usprawnienie procesu zgłaszania zaginięć dzieci.

  W ramach tego projektu osoby zgłaszające zniknięcie dziecka będą miały możliwość bezpośredniego połączenia telefonicznego z dyżurnym komendy wojewódzkiej Policji, korzystając z dedykowanego telefonu, znanego jako "sztywne łącze". Inicjatywa ta została wprowadzona w jednostkach Policji w województwach małopolskim i opolskim.

  Zgłoszenia dotyczące dzieci ze specjalnym priorytetem

  W odpowiedzi na oczekiwania społeczne i tragiczne wydarzenia, zwłaszcza w Andrychowie, Komenda Główna Policji powołała specjalny zespół, którego celem jest opracowanie i wdrożenie standardów obsługi zdarzeń, które mogą stanowić zagrożenie dla życia lub zdrowia dzieci. Projekt ten obejmuje sytuacje wymagające szybkiego i skutecznego przekazu informacji. Przewiduje się, że ewaluacja programu zostanie przeprowadzona w ciągu 3 miesięcy, a jej rezultaty zostaną przedstawione w sprawozdaniu.

  Specjalny telefon "sztywne łącze"

  Jednostki Policji w województwach małopolskim i opolskim zostały wyposażone w stacjonarne telefony umożliwiające bezpośrednie połączenie z dyżurnym komendy wojewódzkiej Policji, zwane "sztywnym łączem". Ten specjalny telefon pełni funkcję pomocniczą w podejmowaniu natychmiastowych działań przez Policję. Umożliwia to w sytuacjach takich jak odmowa przyjęcia zgłoszenia, próba przekierowania zgłaszającego do innej jednostki Policji, opóźnienia w poszukiwaniach po zaginięciu dziecka, a także brak kontaktu z prowadzącym sprawę przy jednoczesnym braku informacji o postępie śledztwa.

  Pilotaż obejmie łącznie 79 jednostek organizacyjnych Policji z całodobową służbą dyżurną, w tym 59 jednostek w województwie małopolskim i 20 w województwie opolskim. Projekt ma na celu poprawę efektywności i skuteczności działań w sytuacjach związanych z zagrożeniem życia i zdrowia dzieci.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  ,
  reklama

  Powiązane materiały

  Polub nas!

  Chmura tagów

  Ogłoszenia