• Dodano: 2024-03-04 / 16:59

Weegree wygrywa we Wrocławiu

(Fot. Facebook/Weegree)

Koszykarze Roberta Skibniewskiego pokonali WKK różnicą dwudziestu trzech punktów

Walka o jak najlepszą pozycję w play-offach wciąż trwa! I na pewno zwalniać tempa nie chcą koszykarze Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej, którzy pokonali WKK Wrocław 98:75.

Choć początek spotkania w dwudziestej dziewiątej kolejce Bank Pekao 1-ej Lidze Mężczyzn należał do gospodarzy - prowadzili 7:0, a ostatecznie pierwsza kwartę wygrali 28:21-en. Jednak w następnej części gry przyjezdni znacznie przyspieszyli - i uzbierali dwadzieścia cztery punkty, przy jedynie jedenastu miejscowych i do przerwy opolanie wygrywali 45:39-u.

Po zmianie stron wrocławianie próbowali nawiązać kontakt z Weegree i najbliżej byli przy wyniku 54 do 58-u, lecz przed finałową odsłoną przegrywali 55:64-ech. Jednak tam opolanie pokazali prawdziwy koncert gry ofensywnej - co im zapewniło bezpieczną przewagę - a w ostatecznym rozrachunku zwycięstwo i czwartą wygraną z rzędu w lidze.

WKK Wrocław - Weegree AZS Politechnika Opolska 75:98 (28:21, 11:24, 16:19, 20:34)