• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 5205
  • Dodano: 2024-03-06 / 12:40
  • Komentarzy: 2

  Rewitalizacja Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu: nowa przestrzeń dla młodzieży

  Opolski Młodzieżowy Dom Kultury, filia na Skautów Opolskich, stoi w obliczu pełnej metamorfozy, a przedstawione przez Prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego plany rewitalizacyjne obiecują nowoczesne miejsce dla młodszych mieszkańców, skoncentrowane na rozwijaniu talentów i umiejętności.

  - Jesteśmy w miejscu, które chcielibyśmy zrewitalizować z myślą o młodszych i najmłodszych mieszkańcach Opola oraz młodzieży, która mieszka po sąsiedztwu na tym dużym blokowisku na osiedlu Armii Krajowej i kawałek dalej na osiedlu Malinka - podkreślił prezydent.

  Obecne warunki Młodzieżowego Domu Kultury i Biblioteki nie spełniają oczekiwań, co zauważył prezydent, dodając: - Te warunki, w których trenuje również zespół Pech, nie są warunkami z marzeń. Planowana rewitalizacja ma objąć nie tylko poprawę warunków, ale także rozbudowę obiektu, aby zapewnić młodzieży szerokie możliwości rozwijania pasji i umiejętności.

  Elżbieta Marciniszyn, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury, podkreśliła, że istniejące pracownie ceramiczne, szkoła artystyczna, szachy czy teatry będą mogły korzystać z nowoczesnego zaplecza. - Nowy obiekt sprawi, że będziemy pracować w godnych warunkach, ale też będziemy mieli szansę na nowe formy - dodała dyrektor.

  Dyrektor wyraziła przekonanie, że nowy obiekt, połączony z istniejącym budynkiem, otworzy drzwi do różnorodnych form działalności kulturalnej. - Miejsce nieprzypadkowe jeszcze raz podkreślę, bo przy dużej pętli autobusowej, więc łatwy dostęp nie tylko dla samych mieszkańców tych okolicznych, ale również dla tych, którzy gdzieś będą przyjeżdżać z innych części miasta. - podkreśliła dyrektor, zaznaczając strategiczną lokalizację obiektu.

  Szczególną uwagę zwróciła na planowaną salę kinową na 200 osób, która równocześnie będzie mobilnym kinem plenerowym. Dyrektor wyraziła przekonanie, że nowy obiekt, połączony z istniejącym budynkiem, otworzy drzwi do różnorodnych form działalności kulturalnej oraz wskazała na korzyści wynikające z planowanej rewitalizacji dla organizacji konkursów i projektów. W profesjonalnie wyposażonej sali, która ma powstać na terenie nowego obiektu, będzie można organizować różnorodne wydarzenia kulturalne. Planowane są również pracownie taneczne, fotograficzne, studio nagrań, a także strefa dla mam z dziećmi.

  Prezydent zaznaczył, że miejsce będzie otwarte na mieszkańców miasta, nieogrodzone, co umożliwi dostęp dla wszystkich zainteresowanych. - Wierzę, że to się w końcu uda zrealizować i spotkamy się w tym miejscu za około dwa lata - wyraził nadzieję prezydent Wiśniewski.

  Szacowany budżet to około 40 milionów. Prezydent podkreślił, że szanse na zdobycie funduszy unijnych są duże, co otwiera perspektywę na zrealizowanie ambitnego projektu rewitalizacji Młodzieżowego Domu Kultury w 70. rocznicę jego istnienia.

  Zdjęcie (1/7)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2024-03-06 17:11:50 [46.171.140.*] id:1670782  
  betron: Napisał postów [30], status [nowy] Reputacja
  Dokładnie 4 lata temu też to widziałem. Dokładnie tą zapowiedź. Za 4 lata kolejny raz?

  Nick:
  Treść:
  2024-03-06 13:07:18 [31.60.53.*] id:1670781  
  KK 35947: Napisał postów [3450], status [VIP] Reputacja
  MDK, jest tylko jeden ten na wyspie....

  Nick:
  Treść: