• Dodano: 2024-03-16 / 20:15

UNI Opole nie zagra w finale Tauron Pucharu Polski

(Fot. Czytelnik )

W półfinale turnieju w Nysie opolskie siatkarki przegrały w trzech setach

Rywalki tym razem za mocne. UNI Opole przegrało z Bostikiem Bielsko-Biała 0:3-ech i nie zagra w finale Tauron Pucharu Polski.

Siatkarki Nicoli Vettoriego liczyły na sprawienie niespodzianki - chociaż taką, jaką zrobiły w dwunastej kolejce Tauron Ligi - gdy pokonały bielszczanki 3:1-ego. Ale nie tym razem.

Już od początku pierwszego seta opolanki miały spore problemy - przegrywały najpierw 2:10-u, potem 7-20-stu. Ostatecznie w premierowej odsłonie spotkania przegrały do czternastu. W drugiej części meczu również od początku do końca prowadził Bostik - lecz tym razem nie odjechały wynikiem tak, jak wcześniej i ostatecznie wygrały do dziewiętnastu i w całej rywalizacji prowadziły 2:0-a. Trzecia partia miała być nadzieją UNI na przedłużenie szans na finał - ale tego dnia rywalki były po prostu za mocne. Ostatecznie Bostik wygrał ostatniego seta do dwunastu i cały mecz 3:0-a.

Tym sposobem dołączył do ŁKS-u Commercecon Łódź, który przez niesamowity comeback - przegrywając 0:2, zwyciężyły z PGE Rysicami Rzeszów po tie-breaku i to one będą rywalkami siatkarek z Bielska-Białej, w finale w niedzielę o 14:45.

UNI Opole - Bostik Bielsko-Biała 0:3 (14:25, 19:25, 12:25)