• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1133
  • Dodano: 2024-03-02 / 10:00
  • Komentarzy: 0

  W niedzielę biegacze pobiegną Tropem Wilczym

  (Fot. Archiwum)

  W najbliższą niedzielę, 3 marca, odbędzie się kolejna edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym". Start zaplanowano o godzinie 12:00 na plaży kąpieliska "Bolko".

  Uczestnicy zmierzą się z dystansami 1963 m oraz 10 km. Dystans krótszy jest hołdem dla sierżanta Józefa Franczaka "Lalusia", symbolizując rok jego śmierci i symboliczne zakończenie zbrojnego oporu przeciwko komunistycznej władzy.

  Bieg "Tropem Wilczym" to nie tylko sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim okazja do oddania hołdu Żołnierzom Wyklętym i przypomnienie o ważnym aspekcie polskiej historii. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Opola do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, zarówno biegaczy, jak i kibiców, aby wspólnie uczcić pamięć i wsparcie szczytnych inicjatyw.

  Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, 350 biegaczy miało możliwość wcześniejszej rejestracji, która już została zamknięta. Organizatorzy zapowiadają, że nie będzie możliwości zapisu w dniu wydarzenia.

  Trasa biegu i informacje praktyczne

  Biegacze na dystansie 10 km będą mieli okazję cieszyć się malowniczymi alejkami nadodrzańskimi, pokonując trasę prowadzącą aż do śluzy na rzece Odrze oraz mostu I. Sendlerowej, z pętlą w parku na wyspie Bolko. Uczestnicy krótszego dystansu również wyruszą z plaży "Bolko", by po około kilometrze zawrócić na metę.

  W dniu biegu, jak i w sobotę poprzedzającą wydarzenie, biuro zawodów będzie dostępne dla uczestników w celu odbioru pakietów startowych. Organizatorzy przewidzieli również miejsce na depozyt oraz sanitariaty w budynku MOSiRu przy plaży.

  Ograniczenia w ruchu


  W dniu imprezy biuro zawodów, sanitariaty oraz depozyt umiejscowione będą w budynku MOSiRu (domek ratowników) przy plaży kąpieliska. Biuro zawodów będzie czynne od 10:00 do 11:30, ale też w sobotę w ośrodku "Kibice Razem Odra Opole" przy ul. Plebiscytowej 18, w godzinach 11:00-15:00.

  W związku z organizacją biegu, ulica Żwirowa oraz część parkingów zostaną tymczasowo zamknięte dla ruchu kołowego. Organizatorzy apelują o dostosowanie się do tymczasowych zmian i zachowanie ostrożności w okolicy trasy biegu.

  Do dyspozycji biegaczy będzie parking kąpieliska od strony os. Bolko oraz część parkingu od strony ul. Żwirowej. Z tym, że ulica Żwirowa wraz z parkingiem zostaną zamknięte dla ruchu kołowego w godzinach 11:45 - 14:30. Zwracamy się z prośbą o dostosowanie się do wymogów wynikających z konieczności zabezpieczenia trasy biegu. W związku z powyższym, w tych miejscach mogą pojawić się pewne trudności. Wystąpią one też przy moście Sendlerowej, przy którym nie będzie można parkować, a ruch pojazdów będzie zamknięty na czas biegu.

  - W tym roku, korzystając z okazji jaką jest bieg, chcemy poprosić biegaczy oraz kibicujących im o włączenie się w dwie inicjatywy dobroczynne. Prowadzić będziemy zbiórkę środków w ramach akcji "Dyrektor Biega po Windę dla Swoich Dzieciaków". Pan Artur Walkowiak, dyrektor szkoły w Zawadzkim, codziennie biega minimum 10 km do momentu wybudowania windy w szkole, do której uczęszczają dzieci z niepełnosprawnością. W niedzielę pokona on granicę 2000 kilometrów. Koszt instalacji windy to ponad 300 tys. złotych. Zachęcamy do wsparcia tego szlachetnego celu oraz niezwykłego dyrektora. Jednocześnie zachęcamy do rejestracji w bazie dawców szpiku. Nasi wolontariusze pomogą szybko i bezboleśnie zarejestrować się w bazie. W Polsce co 40 minut ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę lub inny nowotwór krwi. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy - informują organizatorzy.
  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".