• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 6432
  • Dodano: 2024-02-29 / 12:58
  • Komentarzy: 2

  Dwukrotnie okradł kościół - rozpoznał go dzielnicowy

  (Fot. KPP Olesno)

  Dzielnicowy z Dobrodzienia rozpoznał i zatrzymał mężczyznę, który 2 dni wcześniej okradł miejscowy kościół. Kluczowe było nagranie z monitoringu. 44-latek pod nieobecność wiernych wyniósł Ewangeliarz, Pismo Święte, posrebrzany krzyż lektorski oraz szatę liturgiczną. Wyciągał ręce jeszcze do skarbony, ale nie znalazł w niej żadnej gotówki. Policjanci odzyskali wszystkie skradzione przedmioty. Mieszkańcowi powiatu grozi teraz do 5 lat więzienia.

  W sobotnie popołudnie (17 lutego) policjanci z dobrodzieńskiego komisariatu zostali zaalarmowani o kradzieży w kościele na Placu Wolności w Dobrodzieniu. Według zgłaszającego z kościoła skradziono Ewangeliarz oraz Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu.

  Miejscowi stróże prawa od razu zajęli się tą sprawą. Kryminalni zabezpieczyli między innymi nagranie z kamery monitoringu, na którym widać było mężczyznę wynoszącego z kościoła jakąś księgę. Właśnie to nagranie było kluczowym dowodem. Rabusia rozpoznał dzielnicowy z Dobrodzienia. Po dwóch dniach od przestępstwa zauważył go podczas obchodu. Natychmiast zatrzymał 44-latka i przekazał swoim kolegom ze służby kryminalnej.

  Jak ustalili policyjni śledczy, 44-letni mieszkaniec gminy Dobrodzień w styczniu i lutym dwukrotnie odwiedził w niecnym celu kościół. Jego łupem padły Ewangeliarz, Pismo Święte, posrebrzany krzyż lektorski oraz szata liturgiczna - alba. Mężczyzna sięgał jeszcze do kościelnej skarbony, ale nie znalazł tam żadnej gotówki. Policjanci podczas przeszukania w miejscu zamieszkania mężczyzny odnaleźli i zabezpieczyli wszystkie skradzione przedmioty.

  Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2024-02-29 13:13:02 [178.43.253.*] id:1670452  
  Gaz: Napisał postów [5518], status [VIP] Reputacja
  Ale jaja,poznaje go ,zwolennik Platformy obywatelskiej.

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2024-02-29 14:42:55 [194.29.183.*] id:1670455  
  toomy: Napisał postów [392], status [wyjadacz] Reputacja
  twój stary,do jabola mu brakowało