• Wyświetleń: 3020
    • Dodano: 2024-02-26 / 06:02

Odra z pierwszym wiosennym zwycięstwem w lidze!

Opolanie pokonali Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1-ego.

Od dwudziestej trzeciej minuty Odra Opole grała w dziesiątkę w wyjazdowym spotkaniu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Mimo to, zwyciężyła 2:1-ego.

Pierwszego gola zdobyła jeszcze rywalizując w komplecie. Rafał Niziołek pokonał z jedenastu metrów Patryka Procka w 10 minucie - a niecały kwadrans później, czerwoną kartkę ujrzał Artur Pikk, za ostry faul na Maksymilianie Sitku. Mimo to, bielszczanie nie potrafili znaleźć sposobu na rywala do końca pierwszej połowy.

W przerwie trener przyjezdnych, Dariusz Marzec wprowadził dwóch nowych zawodników - a po kolejnym kwadransie kolejnych i widać było, że grający w przewadze bielszczanie przeważali. I udało im się wyrównać - po zagraniu Sitka, gola zdobył rezerwowy, Jakub Kisiel. Radość Podbeskidzia trwała niecałe 120 sekund - a dośrodkowanie z prawej strony wykorzystał Adrian Purzycki, ustalając wynik meczu.

Dzięki tej wygranej Odra awansowała na szóste miejsce, choć jeden mecz mniej ma rozegrany Miedź Legnica. Kolejne spotkanie opolanie zagrają już u siebie - drugiego marca z Wisłą Kraków

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Odra Opole 1:2 (0:1)
    0:1 Rafał Niziołek (10-karny), 1:1 Jakub Kisiel (69), 1:2 Adrian Purzycki (71)

2024-02-26 09:16:08 [89.64.107.*] id:1670343
    Mario1: Napisał postów [1167], status [zrobił/a karierę] Reputacja