• Autor: BKamiński
  • Wyświetleń: 4893
  • Dodano: 2024-02-26 / 06:43
  • Komentarzy: 0

  Mateusz Jankowski po sezonie odchodzi z Corotop Gwardii Opole!

  Obrotowy spędził w tym klubie 10 lat.

  Ta wiadomość wstrząsnęła opolskim środowiskiem sportowym. Mateusz Jankowski, wieloletni kapitan Corotop Gwardii Opole, żegna się z klubem po zakończeniu obecnego sezonu Orlen Superligi.

  Wychowanek Truso Elbląg, zanim dołączył do zespołu z naszego województwa, grał w barwach między innymi Azotów-Puławy, Piotrkowianina Piotrków Trybunalski czy też Warmii Olsztyn. W swoim pierwszym sezonie w Opolu awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej i z powodzeniem w niej rywalizował, mając na koncie między innymi trzecie miejsce w sezonie 2018/2019 i z Gwardią rywalizacja w fazie grupowej Pucharu EHF rok później. W obecnych rozgrywkach rzucił 60 bramek.

  Klub poinformował także o przedłużeniu wypożyczenia Piotra Jędraszczyka na kolejny sezon. Leczący obecnie kontuzje rozgrywający dołączył przed tymi rozgrywkami z Industrii Kielce, z którą Gwardziści zmierzą się już w najbliższy poniedziałek o osiemnastej.

  Zdjęcie (1/14)

  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".