• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1422
  • Dodano: 2024-02-25 / 15:52
  • Komentarzy: 5

  Polacy sceptycznie o szansach Ukrainy na zwycięstwo

  (Fot. Archiwum)

  Zaledwie 28% Polaków wierzy, że Ukraina może zwyciężyć w konflikcie z Rosją - wynika z najnowszego sondażu opublikowanego przez "Wprost".

  Wyniki badania przeprowadzonego przez SW Research rzucają światło na opinie Polaków odnośnie trwającej wojny na Ukrainie. Zgodnie z danymi opublikowanymi w sobotę na stronach "Wprost", jedynie niewielki odsetek ankietowanych (28%) jest przekonanych o zwycięstwie Ukrainy nad Rosją. Z kolei 33,2% badanych uważa, że Ukraina nie ma szans na wygraną, a 38,8% nie ma wyrobionego zdania w tej kwestii.

  Zaskakującym może się wydawać, że większą wiarę w zwycięstwo Ukrainy deklarują kobiety - 31,1% w porównaniu do 24,5% wśród mężczyzn. Co więcej, mężczyźni częściej wyrażali pesymistyczne opinie (40,3% wskazań na "nie"), podczas gdy kobiety częściej pozostawały niezdecydowane (41,9%).

  Analiza demograficzna ujawnia, że optymizm wzrasta wraz z wiekiem respondentów. Osoby powyżej 50 roku życia częściej wierzą w zwycięstwo Ukrainy (31,5%), w przeciwieństwie do młodszych grup wiekowych, zwłaszcza osób w przedziale 25-34 lata, gdzie wskaźnik ten jest najniższy. Z drugiej strony, największy pesymizm odnotowano w grupie wiekowej 35-49 lat.

  Badanie zostało zrealizowane w dniach 20-21 lutego 2024 roku metodą CAWI (Computer-Assisted Web Interview) na reprezentatywnej próbie 800 osób dorosłych, uwzględniającej płeć, wiek oraz wielkość miejsca zamieszkania respondentów.

  Sondaż SW Research pokazuje złożony obraz opinii społecznej w Polsce na temat trwającej wojny na Ukrainie. Wyniki te mogą stanowić punkt wyjścia do dalszych analiz i dyskusji na temat wsparcia dla Ukrainy oraz percepcji jej szans w konflikcie z Rosją.

  źródło: Wprost.pl
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".