• Wyświetleń: 1751
    • Dodano: 2024-02-22 / 09:41

Dramat Dremana w Pucharze Polski

Opolanie wygrywali 4:1-ego, a i tak przegrali z Eurobusem Przemyśl i pożegnali się z rozgrywkami.

Nie tak to miało wyglądać. Dreman Opole Komprachcice przegrał w dramatycznych okolicznościach 4:5-u po dogrywce z Eurobusem Przemyśl i tym sposobem odpadli z rozgrywek.

Faworytem meczu w Komprachcicach w 1/8 finału byli oczywiście opolanie. I wszystko na początku szło zgodnie z planem - dwukrotnie trafiał Wiktor Skała, a następnie z rzutu karnego podwyższył Wadym Iwanow i Dreman kontrolował wydarzenia na boisku - a sama bramka kontaktowa Ramon Rabello Tubau przed przerwą miała nie zagrozić gospodarzom.

Tym bardziej, że tuż po zmianie stron wynik podwyższył Szadurski. Przewaga miejscowych ponownie zmalała do dwóch goli, po trafieniu Ołeksandra Bondara, a to spowodowało nerwy w ich szeregach, co poskutkowało między innymi przedłużonym rzutem karnym po pięciu faulach w wykonaniu opolan. Jonatan De Agostini Machado nie wykorzystał stałego fragmentu gry , ale najszybciej do piłki odbitej przez bramkarza dopadł Sebastian Pawlak i było 4:3 - a piętnaście sekund przed końcem przyjezdni dopięli swego, a do dogrywki doprowadził Machado.

Dogrywka była zacięta - ale niestety nie po myśli Dremanu. Przemyślan uszczęśliwił Bruninho - i to dzięki niemu, mała niespodzianka stała się faktem. Jednak opolanie dość szybko będą mieć szansę do rewanżu - ale już w lidze, 28 lutego o osiemnastej, także na własnym parkiecie.

Dreman Opole Komprachcice - Eurobus Przemyśl 4:5 (3:1) pd.
    Bramki: 1:0 Wiktor Skała 7', 2:0 Wiktor Skała 10', 3:0 Iwanow 17'(karny), 3:1 Tubau 19', 4:1 Szadurski 29', 4:2 Bondar 30', 4:3 Pawlak 36', 4:4 Machado 40', 4:5 Bruninho 44'.