• Wyświetleń: 1041
    • Dodano: 2024-02-19 / 07:49

Corotop Gwardia Opole wypada z czołowej ósemki

Stało się tak po ośmio bramkowej porażce z MMTS-em Kwidzyn.

Cztery mecze, trzy porażki. Tak wygląda bilans w dotychczasowych ligowych spotkaniach Corotop Gwardii Opole w 2024 roku. Kolejny raz opolanie zeszli z parkietu pokonani - tym razem w Kwidzynie w ramach 21 kolejki Orlen Superligi

Od początku prowadzili zawodnicy Bartłomieja Jaszki. Najpierw trafił Michal Potoczny, a następnie Robert Kamyszek. Odpowiedział na to Antoni Łangowski - lecz opolanie mieli problemy, by przegonić rywali. Co więcej - gospodarze systematycznie budowali przewagę i odskakiwali od przyjezdnych - a po pierwszej połowie prowadzili 14:10.

Po zmianie stron przez dziesięć minut Gwardia rzuciła...tylko jednego gola, w wykonaniu Andrzeja Widomskiego, a w tym czasie MMTS nie zwalniał tempa - i w 40 minucie wygrywał już 25:14. Jednak opolanie mieli problemy z odrabianiem strat i ostatecznie udało się odrobić trzy bramki - a ostatecznie kwidzynianie zwyciężyli 33:25, wyprzedzając opolan w ligowej tabeli.

MMTS Kwidzyn - Corotop Gwardia Opole 33:25 (17:13)