• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 8540
  • Dodano: 2024-02-09 / 16:28
  • Komentarzy: 2

  Policja weszła do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu. Trwa śledztwo

  (Fot. Archiwum)

  W dniu 7 lutego Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu został poddany działaniom ze strony organów ścigania. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu zabezpieczyli dokumentacje przetargową.

  Po tej interwencji Zarząd Dróg Wojewódzkich wydał oficjalne oświadczenie, potwierdzając zaistniałe zdarzenie.

  "Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu potwierdza, iż w dniu 7 lutego 2024 r. na wezwanie Prokuratury Okręgowej w Opolu zostały wydane rzeczy mogące stanowić dowód w sprawie objętej postanowieniem o żądaniu wydania rzeczy.
  Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu w pełnym zakresie współpracuje w przedmiotowej sprawie z organami ścigania."

  Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu, dodatkowo potwierdził, że czynności związane z zatrzymywaniem dokumentów w Zarządzie Dróg Wojewódzkich były prowadzone w ramach śledztwa nadzorowanego przez Wydział II Śledczy Prokuratury Okręgowej w Opolu:

  - Śledztwo prowadzone jest od października minionego roku. Ono toczy się w sprawie, to znaczy nikomu nie przedstawiono zarzutów, a dotyczy podejrzenia zaistnienia przestępstwa, niedopełnienia uprawnień, przekroczenia obowiązków przez funkcjonariuszy tej jednostki organizacyjnej samorządu terytorialnego, czyli zarządu dróg wojewódzkich i innych jednostek samorządu terytorialnego województwa opolskiego w związku z udzielanymi zamówieniami publicznymi - informuje Stanisław Bar.

  Śledztwo koncentruje się na aspektach majątkowych i osobistych, kwalifikując je jako występek zgodnie z artykułem 231 paragraf 2 kodeksu karnego, co skutkować może karą pozbawienia wolności od roku do lat dziesięciu.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2024-02-10 12:44:31 [188.147.12.*] id:1669852  
  [moderacja]: Napisał postów [212], status [wyjadacz] Reputacja
  [moderacja]
  [-5]

  Nick:
  Treść:
  2024-02-10 05:16:38 [5.173.96.*] id:1669838  
  BETT: Napisał postów [63], status [rozkręca się] Reputacja
  Z rozbiegu proponuję zajrzeć do kieszeni Jakiemu z WIKu , tam są ciekawe tematy.

  Nick:
  Treść: