• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 981
  • Dodano: 2024-02-11 / 08:00
  • Komentarzy: 0

  Jak PCPR integruje i inspiruje rodziny zastępcze?

  (Powiat Opolski)

  W ostatnim czasie Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Opolu zainicjowało nowatorski program skierowany do rodzin zastępczych i ich podopiecznych. Centrum Nauki i Eksperymentów w Opolu zaprosiło uczestników do udziału w wyjątkowych zajęciach, które połączyły edukację z zabawą, wprowadzając dzieci i ich opiekunów w zaczarowany świat nauki i eksperymentów.

  Na finiszu ferii odbyło się spotkanie, które otworzyło drzwi do świata wiedzy, zachęcając do aktywnego spędzania wolnego czasu poprzez naukę i rozbudzanie ciekawości. Uczestnicy mieli okazję nauczyć się programowania robotów, poznali zasady segregacji odpadów, odkrywali przyrodnicze niespodzianki pod mikroskopem. Zajęcia w pracowniach sensorycznych, układanie klocków i wiele innych aktywności wzbudziły entuzjazm zarówno dzieci, jak i dorosłych.

  - Pomysł spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem. Planowane są kolejne spotkania - zapowiada Iwona Rejnhard, dyrektor PCPR. - Dzięki nawiązanej współpracy z Centrum Nauki i Eksperymentów w Opolu, rodziny zastępcze będą miały regularną możliwość uczestniczenia w inspirujących zajęciach edukacyjnych. Spotkanie to miało również na celu integrację rodzin zastępczych, co jest szczególnie ważne w kontekście funkcjonowania i wsparcia dla dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej.

  W Polsce, jak i w powiecie opolskim, obserwuje się niedobór rodzin zastępczych, zarówno spokrewnionych, jak i niespokrewnionych. Obecnie w powiecie funkcjonuje ponad 100 rodzin zastępczych różnego typu, jednak potrzeb jest znacznie więcej.

  PCPR w Opolu zachęca osoby, które chciałyby zostać rodzicami zastępczymi zachęcają do kontaktu, by uzyskać więcej informacji, rozwiać wątpliwości, dowiedzieć się jak będą wspierani. PCPR oferuje kompleksowe wsparcie i szkolenia dla przyszłych rodziców zastępczych, żeby mogli dobrze sobie radzić w tej roli.

  Kontakt:

  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Opolu
  ul. Książąt Opolskich 27
  45-005 Opole
  Telefon: 77 44 20 504
  E-mail: pcpropole@pcpropole.pl
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".