• Wyświetleń: 577
    • Dodano: 2024-01-29 / 20:37

Efektowny comeback akademików z Opola!

Koszykarze Weegree odrobili w ostatniej kwarcie jedenastopunktową stratę i wygrali spotkanie z MKKS-em Żak Koszalin 82:74.

Prawdziwą huśtawkę nastrojów z pewnością mogli przeżyć kibice Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej. Drużyna prowadzona przez Roberta Skibniewskiego pokonała MKKS Żak Kalisz ośmioma punktami, choć nie raz musiała gonić rywali.

W meczu w ramach dwudziestej drugiej kolejki w Bank Pekao 1-ej Lidze Mężczyzn, początek należał do koszalinian, lecz szybko akademicy wyrównali, a następnie wyszli na prowadzenie i po pierwszych dziesięciu minutach wygrywali 25:21. Niewielka przewaga utrzymywała się do połowy spotkania - opolanie do przerwy mieli jedynie sześć punktów więcej od rywali.

Sytuacja szybko się odwróciła - w 25 minucie po raz pierwszy od dłuższego czasu do MKKS wrócił na prowadzenie i to utrzymało się do końca trzeciej kwarty - Żak wygrywał 66:55 i gospodarze byli na tyle rozpędzeni, że nic nie zwiastowało zmiany sytuacji. A jednak - pięć minut przed końcem Michał Lis przywrócił swoją drużynę na właściwą pozycję (70:68), a następnie wraz z całą drużyną utrzymał napór przeciwników i to Weegree cieszyło się z kolejnego kompletu punktu w tym sezonie.

MKKS Żak Koszalin - Weegree AZS Politechnika Opolska 74:82 (21:25, 11:13, 34:17, 8:27)