• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 973
  • Dodano: 2024-01-29 / 10:00
  • Komentarzy: 0

  W opolskim Sztabie WOŚP ponad 732 tys, zł! Ta kwota jeszcze wzrośnie

  (Fot. Dżacheć)

  Kwota, którą zadeklarował opolski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już przekroczyła rekordową - zeszłoroczną zbiórkę. Ponad 732 tysiące złotych już jest pewne, a kwota jeszcze wzrośnie.


  - Opole jest szczodre, Opole lubi się dzielić - mówił podczas Światełka do Nieba prezydent miasta Opola, Arkadiusz Wiśniewski tym samym nawiązując do ostatnich słów tragicznie zmarłego podczas jednego z finałów WOŚP prezydenta Gdańska - Pawła Adamowicza.

  Opolanie faktycznie potwierdzili swoją szczodrość, zarówno podczas niedzielnej zbiórki u wolontariuszy, ale też na scenie i na sportowo. Tegoroczny 12. Opolski Bieg Policz się z Cukrzycą zasilił konto opolskiego Sztabu WOŚP o 12 tysięcy złotych. Wolontariusze po rozliczeniu zebrali 567 tysięcy złotych oraz 67 353 złote w e-skarbonkach. Licytacje na scenie przyniosły zawrotną kwotę ponad 30 tysięcy złotych, z czego rekordowe - 21 tysięcy złotych darczyńca zapłacił za złote serduszko WOŚP z numerem #99. Pozostałe licytacje zasiliły "skarbonkę" Sztabu o kolejne 8580 złotych.

  Licytacje w serwisie Allegro osiągały na dzień 28 stycznia 2024 roku kwotę 56 288 zł, a ta jeszcze wzrośnie, ponieważ fanty można licytować jeszcze do końca lutego.

  Tym samym, na obecną chwilę już został pobity zeszłoroczny rekord zbiórki w Opolu, który podczas ostatecznego podsumowania 31. Finału WOŚP wynosił lekko ponad 707 tysięcy złotych. Obecnie jest to ponad 732 tysiące złotych.

  - Wielkie dzięki, że byliście razem z nami. Od 32 lat robimy coś niebywałego, nieprawdopodobnego. Graliśmy w całej Polsce, na całym świecie, gdzie panują przyjaźń, miłość, muzyka. Żegnamy się z Wami, kochani Polacy. Jesteście wspaniali. I oby to trwało do końca świata i o jeden dzień dłużej - macie siłę?! To wszystko się nie kończy, to się dopiero zaczyna. Dziękujemy! - mówił wczorajszego wieczoru Jurek Owsiak, prezes Fundacji WOŚP.

  - Czy jestem zmęczony? Tak, piekielnie. Czy jestem szczęśliwy? Tak, jak w niebie. Można szorować po samym dnie, można dostawać bęcki, można nami szarpać, poniewierać, może być mur nie do przebicia i droga nie do przejścia. Mogą być kłopoty, zmartwienia i duch, który w nas gaśnie. I nagle przychodzi taki dzień jak Finał i nie tylko świat wydaje się lepszy, ale my sami stajemy się przytuleni do serca z taką mocą, która niech starczy nam na jutro, na pojutrze, na za miesiąc, na za rok. Po to są te Finały! - mówił.

  Fundacja WOŚP ogłosiła dziś rano, że 32. Finał WOŚP kończy z kwotą deklarowaną 175 426 813 zł! Ostateczny wynik tegorocznej zbiórki zostanie ogłoszony na koniec marca.

  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".